Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebook chaten sokan miért...

Facebook chaten sokan miért nem képesek megadni a másiknak a tiszteletet és illendően viselkedni?

Figyelt kérdés

Rendben van, hogy ez nem a való élet hanem egy virtuális világ, de ettől függetlenül egyeseknek miért esik nehezére köszönni a chatelés kezdetekor, majd nem szó nélkül faképnél hagyni a másikat, hanem esetleg elköszönni vagy szólni hogy "most megyek"?

Meg a mondanivalót, a mondatokat normálisan megfogalmazni nem idenyögni 1-2 szót aztán ennyi.

Attól, virtuális világ, azért még rossz ha valakinek hiába várok az üzenetére mert otthagyott szó nélkül, ez kb. arra utal hogy rohadtul nem érdeklem őt.


2015. jún. 22. 17:36
 1/7 A kérdező kommentje:
*Attól, hogy...
2015. jún. 22. 17:38
 2/7 A kérdező kommentje:
A másik meg az ami kicsit bosszantó, ha valaki fent van, de arra nem képes hogy visszaírjon, közben persze a facebookon tevékenykedik, szóval a gépnél van. De van aki később se ír vissza.
2015. jún. 22. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán idegesítő vagy. :D
2015. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A "netikett" nem úgy működik, mint a valós. Lehet szeretni, nem szeretni, de ez van. Engem nem zavar különösebben, de sokan panaszkodnak miatta, és őket is meg tudom érteni.
2015. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezért deaktiváltam... aki akar, írjon üzenetet, ott ált. azért tudnak viselkedni. MSN-em sincs már pont ezért. Egyszerűen nagyon idegesít a kulturálatlanság... és netikett még létezik, meg helyesírás is létezik attól, hogy a többség tojik bele, mert az az 5 másodperc nagggyon kell az életébe, ameddig beírja, hogy szia / viszlát...


Ilyenek szoktak kiakasztani:

-nem köszön, nem köszön el

-beírja akkor is, hogy pill, amikor kb. 4-5 óra múlva jön vissza, vagy aznap egyáltalán nem (és másnap kiderül, hogy ja, csak mással is beszélt közben, vagy ottragadt a tévé előtt)

-az már hagyján, hogy mondatot nem kezdenek nagy betűvel, de hogy neveket sem, az nagyon kiakasztó

-amikor trendi netszlengben írogatnak (a kedvencem az, amikor az i-t meghosszították, hogy most megyek röpizníííííí ... így leírva... meg joooooooooo reggelt - ezt magyar billentyűzeten sikerült produkálni...)

-amikor olyan emberek, akikkel nem is vagyok olyan bizalmi kapcsolatban, kérem/köszönöm, köszönés nélkül írnak, hogy "Van házid?", "Add már oda ezt meg azt"

-MSN-en, ki volt írva, hogy most csak egy ember miatt vagyok fenn, akivel megbeszéltem... erre "speciális hópehely" leányzó: "Ez ugye rám nem vonatkoziiiiik?"

-amikor olyanok, akikkel nem vagyok annyira jóban, unatkozásból rám írtak olyanokkal, hogy meséljek vmit, mit ebédeltem, és kiakadnak, ha megírom, hogy ilyenekre nincs időm :D

2015. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kevés türelmed lehet. Engem speciel baráti körben nem zavar, ha nem köszönnek, idegennél azért kicsit furán néznék.
2015. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy tényleg ott van és tevékenykedik. Tudom, nekem is vannak ilyen, hozzád hasonló ismerőseim. Felmegyek, hogy megnézzek valamit, infót egy korábbi beszélgetésből, és jönnek a levakarhatatlan ismerősök, akikkel folyamatosan három órán keresztül csetelni kell, mert azt hiszik, ha ők ráérnek, akkor mások is. És ha nem írok fél percig vagy elköszönök, akkor megsértődnek. Attól, hogy szabadnapom van, nem biztos, hogy a gép előtt akarom eltölteni. (Hála az égnek, a telefonomon nincs net!)
2016. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!