Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért a Vaterán, miért nem a...

Márk0011 kérdése:

Miért a Vaterán, miért nem a Jófogás-on?

Figyelt kérdés

Sok hirdetés fent van a vaterán,

melyek jó részt sehol máshol, így a jofogás.hu -n sem.


Logikailag nem tudom értelmezni a dolgot.


Vatera:

- a hirdető jutalékot fizet

- nem tudják közvetlenül elérni tel-on, csak több lépcsős kontroll után


Jófogás:

- alaphelyzetben a hirdetőnek díjmentes

- bármilyen érdeklődő, bármikor el tudja érni tel-on


Akkor miért a vaterán van a legtöbb hirdetés?



2015. jún. 4. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Vaterán szívesebben vásárlok, mivel értékelhetőek a felhasználók, így pl ha valakiről csak jókat írnak, akkor nyugodtan bele lehet menni akár előre utalásba is. Az se mindegy, hogy bringámat olx-en hírdettem fél évig brutálisan ár alatt 50ért, néha jelentkezett valaki, de el nem vitte senki, feltettem 1ft ért vaterán és elvitték 65ért...
2015. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Vatera felhasználók visszakövethetők ráadásul, jogilag felelősségre vonhatók, a Jófogásosak nem. Én még egy túró rudit sem vennék például előre utalással Jófogásról...
2015. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Haverom egy 10éven át eladhatatlan telket tett fel 1ft ért és néhány nap alatt 400fölé ment az ára... Pedig előtte évekig hírdette kevesebbért aztán senkinek nem kellett.
2015. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

#1

Ennek semmi köze a fizetősségéhez. Ingyenes oldalon is lehetnek felhasználónevek, ez van is a jófogáson, onnantól kezdve értékelni is lehet (ez nincs a jófogáson, de lehetne, mint ahogyan pl. a hardverapro.hu-n van).


Az oldal látogatottsága meg azért rossz érv, mert most pont az a kérdés, hogy mitől azt használják sokan. A birkanyáj is együtt mozog.


Ha drágán tudsz eladni valamit, akkor az neked jó, a vásárlónak meg nem.


Ha a jofogás bevezetné az értékelését az ügyleteknek, akkor nem látom be, hogy miért ne lenne jobb, mint a vatera, márpedig ez nem kerül pénzbe.

2015. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

# 4


A kérdés nem arra vonatkozott, hogy HA a Jófogás bevezetné az értékelési rendszert, vagy mondjuk a részletes keresési opciókat, ahol kategórián belül is lehet sok szempont szerint szűrni, meg sok egyebet, amit a Vatera a 15 év alatt, akkor miért lenne esetleg továbbra is különbség a népszerűségük között, hanem arra, hogy a jelenlegi feltételek mellett mi ennek az oka.

2015. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy van felhasználónév a jófogáson, csak éppen így, hogy nincs értékelés, nincs semmi értelme a felhasználó neveknek.. Ha valaki odaírja hogy csak előreutalással, honnan tudjam, hogy nem egy balekra vár az illető? Ellenben vaterán megnézheted az értékeléseket, ha mindenki jó dolgokat ír, akkpr meg nyugodtan utalhatsz előre.. A fizetősséget meg nem is értem, hogy keverted ide.
2015. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 5


Tudom.

2015. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Vatera biztonságosabb. Vaterán tényleg utánamennek, ha az eladó átvágta a vásárlót, de az eladóknak is jóval biztonságosabb. Jófogáson, OLX-en rengeteg a csaló, akiket gyakran az oldal rendszere még csak le sem töröl, nem mennek utánuk jogilag. Vannak olyan témakörök is, amik Vaterán jobban kelnek, mert szakértőbb emberek járnak oda - ritkább könyveket ott érdemesebb eladni.
2015. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Függetlenül attól, hogy ingyenes-e vagy sem, nyilván mindenkinek nagyobb a bizalma, ha a résztvevők korábbi "viselkedéséről" értékelések olvashatóak a szájton.


És a Vaterán nem csak hirdetés van! Nyilván van ott is sok fix áras termék "meghirdetve", de a Vatera alapvetően egy aukciós oldal, licitálni lehet. És a legmagasabb licit visz. Egész más egy vásárlás, hogy ha például egy mobiltelefon ki van téve egy hirdetési oldalra 30 ezer forintért, meg mondjuk a Vaterára 2 hetes licitidővel 1 Ft-os kikiáltási áron. Lehet, hogy a Vaterán 38 ezret is megadnak érte, mert az egymásra licitálásnak is van egy feeling-je...

Aki meg egy másik szájton hirdeti 30-ért uganazt a készüléket, arra rá sem emaileznek, mert semmit nem lehet tudni arról a mókusról aki azt árulja. A vaterás eladóról meg az értékeléseket átböngészve teljesen világos képet kapsz!

2015. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!