Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ráférne-e a mai fiúkra a...

Ráférne-e a mai fiúkra a katonaság? Igen vagy nem? Lehet érvelni!

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 19:57
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
50%

Nem lenne jó. Jó eséllyel megszöktem volna előle.


Fegyelem? Köszönöm szépen, de ahol szükséges (pl. egyetemi órák), ott tudom tartani a számat. És ahol a környezet olyan, hogy megköveteli, ott tudok normálisan viselkedni.


Tisztelet? Nem tisztelem semelyik erőszakszervezetet. Mit tiszteljek bennük? Hogy az amcsiknak játsszák az ölebet? Na, az aztán tiszteletet érdemel. Hogy megvédenek minket? Mégis ki elől? És mivel? Vicc... Van akit tisztelek, igen. Többségében a művészek és a tudósok közül kerülnek ki. Nem a katonák közül.


Férfiasság: Ajh, amennyi sztereotípiát olvastam eddig, azzal Dunát lehetne rekeszteni. Mert ugye minden tizenéves selyemfiú, meg emós... Ezt ugye ti sem gondoltátok komolyan? :)


Keménység: Eszembe jut az apámnak a megszólalása amikor kicsi voltam és valamin nagyon elszontyolodtam, miszerint milyen katona lesz belőlem. Hát semmilyen. :) Ennek ellenére van tartásom, kiállok magamért, de egyúttal nem ugatok le senkit és nem "játszom az agyam".


Állóképesség: Való igaz, nem vagyok a legkitartóbb. Nem tudnék erőltetett menetben tíz kilométereket menni, nehéz menetfelszereléssel a hátamon, az biztos. Na és akkor? Helyette tudok például novellákat írni. Meg tanulni, nem is rosszul.


Próbatétel: Szerintem az egyetem is ilyen. A baj az, hogy ez a Bolognai-rendszer lezülleszti a béka hátsó fele alá.


Hazaszeretet/honvédelem: Nem érdekel. Ha megtámadnak, a NATO kisegít. Ha nem, akkor meg úgyis b@szhatjuk, már bocsánat. A hazaszeretetről meg annyit, hogy ha lehetőségem adódna (és remélhetőleg fog) elmennék innen. Biztos hiányozna, de nem maga az ország, csak az a szűk környezet, ahol eddig éltem. Semmi más. Az ország többi része holtbiztos, hogy nem hiányozna egy fikarcnyit sem.


Na, lehet lepontozni. :)

2010. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
53%

"Nem lenne jó. Jó eséllyel megszöktem volna előle."

Gratulálok... egyike lettél volna azoknak a hippiknek akik drogoktól kábultan fetrengtek az utcák szélén a nagy semmiért, illetve akik szerint akár az országot is leigázhatták volna "Make love not war"

és miután már az egész ország tele lenne a drogos kölykeitekkel (persze névleg nem ez az ország)

rendkívül elégedettek lehetnétek...


"Fegyelem? Köszönöm szépen, de ahol szükséges (pl. egyetemi órák), ott tudom tartani a számat. És ahol a környezet olyan, hogy megköveteli, ott tudok normálisan viselkedni."

Igen, mert valószínűleg édesapád és édesanyád még úgy nőttek fel hogy meg lettek nevelve a -fújcsúnyakonzervatív- eszme által ami körülvette őket. Nézz már utána, hogy -politikai irányultságtól függetlenül- melyik rendszer ellenezte a "nemi sztereotípiákat"


"Tisztelet? Nem tisztelem semelyik erőszakszervezetet. Mit tiszteljek bennük? Hogy az amcsiknak játsszák az ölebet? Na, az aztán tiszteletet érdemel. Hogy megvédenek minket? Mégis ki elől? És mivel? Vicc... Van akit tisztelek, igen. Többségében a művészek és a tudósok közül kerülnek ki. Nem a katonák közül."

Nem az -erőszakszervezetet- kell tisztelni hanem katonaságnál a feljebbvalóidat, az életben pedig akit méltónak tartasz rá. (esetedben a művészek és tudósok, mint írtad) Nyilván nem a katonák közül kerülnek ki mert nem szaladgálnak Dugovics Tituszok és Dobó Istvánok manapság, mikor már nincs valódi külső ellenség.



"Férfiasság: Ajh, amennyi sztereotípiát olvastam eddig, azzal Dunát lehetne rekeszteni. Mert ugye minden tizenéves selyemfiú, meg emós... Ezt ugye ti sem gondoltátok komolyan? :)"

A legtöbb tizenéves valamelyik stílusirányzat követője, és elég sokan selyemfiúk/diszkósok/techtonikosok etc.

és az alapján amit nem éppen szűk környezetemben látok, igenis így van...


"Keménység: Eszembe jut az apámnak a megszólalása amikor kicsi voltam és valamin nagyon elszontyolodtam, miszerint milyen katona lesz belőlem. Hát semmilyen. :) Ennek ellenére van tartásom, kiállok magamért, de egyúttal nem ugatok le senkit és nem "játszom az agyam"."

Nem is mondta senki hogy attól lenne tartásod hogy játszod az agyad és leugatsz másokat, de néha ráférne egyesekre szvsz a te környezetedben is. Bár nagyon kíváncsi lennék hogy mit jelent nálad a kiállok magamért.


"Állóképesség: Való igaz, nem vagyok a legkitartóbb. Nem tudnék erőltetett menetben tíz kilométereket menni, nehéz menetfelszereléssel a hátamon, az biztos. Na és akkor? Helyette tudok például novellákat írni. Meg tanulni, nem is rosszul."

Képzeld én le tudnék és szintén tudok novellákat írni, sőt verseket is. Tanulni pedig ha nem is nagy kedvvel de szintén.Istenadta fizikummal/irodalmi géniusszal rendelkezem? Nem valószínű... Akkor most minden ember egyenlő? Mert általánosságban nem teljesítek semmilyen téren emberfelettien, márpedig ez azt jelenti kedves barátom hogy az átlag állóképességi színvonal romlik ;)


"Próbatétel: Szerintem az egyetem is ilyen. A baj az, hogy ez a Bolognai-rendszer lezülleszti a béka hátsó fele alá."

Igen, ennyi erővel a középiskola, az általános iskola, az óvoda és a bölcsőde is ilyen. Rossz hasonlat, mert ez természetes kellene hogy legyen. Mint a katonaság... véleményem szerint.

Bolognai-rendszer... szót sem érdemel...


"Hazaszeretet/honvédelem: Nem érdekel. Ha megtámadnak, a NATO kisegít. Ha nem, akkor meg úgyis b@szhatjuk, már bocsánat. A hazaszeretetről meg annyit, hogy ha lehetőségem adódna (és remélhetőleg fog) elmennék innen. Biztos hiányozna, de nem maga az ország, csak az a szűk környezet, ahol eddig éltem. Semmi más. Az ország többi része holtbiztos, hogy nem hiányozna egy fikarcnyit sem."

A NATO ne segítsen ki senkit... A NATO egy rakás fos amit Amerika kavargat és öntöz arra az olajlelőhelyre amit éppen kinézett. Bár elég fura hogy kicsivel ezelőtt ágáltál a NATO ellen, most meg számítanál rá.


Nekem hiányozna az ország is... Elég sokat láttam már belőle ahhoz hogy megtanuljam szeretni. Tudom hogy van szebb/jobb hely is, de mégis szeretem. Ha itthagynám, akkor is ugyan úgy szeretném mint most.

2010. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
60%

Sorkatonaságot akarsz?

akkor 60 felülés 30 fekvőtámasz MOST

de kurvä gyorsan xd

2010. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
62%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:18


Nem nyert. :) Magam részéről nem drogozom, nem dohányzom és antialkoholista vagyok és a legkevésbé sem vagyok az a nőcsábász típus. Annyiban egyetértek, hogy a háborús konfliktusok kivétel nélkül elkerülhetőek lennének, ha minden oldalról mutatkozna igény racionális kompromisszumokra. A katonaság egy ilyen "ha ló nincs, jó a szamár is" jellegű megoldás. A támadó háborúkat meg ellenzem.


Részben igazad van. Részben nincs: 20 éves lévén a gimis és általános iskolás osztálytársaim jó részét "konzervatív" nevelést kapott szülők nevelték fel. Aztán hadd ne mondjam, hogy néha már nekem égett a képem, hogy egyik másik mekkora bunkó. A szülők neveltetése nem minden. Magam részéről is simán előfordulhatott volna, hogy egy részeges, züllött társaságban végzem, szülői háttér ide vagy oda. Egyszerűen a dolog titka annyi, hogy tudtam nemet mondani, amikor úgy éreztem, hogy nekem személy szerint ez nem kell.


A katonai vezetőket miért is kéne tisztelnem? Mert két plecsnivel több van rajta? És az kit érdekel? nert engem totál hidegen hagy...


Tudom, az én környezetemben is vannak. És akkor? Nem stílusirányzattól függ, hogy ki mire viszi. Egyetemen van a teljes skála (jó, emós nincs, szerencsére azt a legtöbben azért kinövik). Meg a 20- századtól minden időszaknak megvoltak a maga erkölcsi határokat feszegető fiataljai. Hippik, metálosok, rockerek, stb. Most épp ez az irányzat dívik, de majd változik úgyis. Mindig változik.


Konkrétan azt jelenti, hogy ha úgy érzem jogsan marasztalnak el valamiért, akkor szó nélkül elfogadom a kritikát és javítani próbálok a helyzeten. Ha viszont igazságtalannak vélek valamit, vagy nem értek egyet valakivel, azt szinte mindig közlöm az illetővel, annak modorától és a környezettől függő módon. (Vagyis a haveromnak nem fogom előadni az udvarias úriembert, a tanáromat meg nem fogom az anyjába küldeni.) Támadólag azonban nem rontok se erővel, se szóval senkire, csak azért mert nem értek egyet vele.


Romló állóképesség hidegen hagy. egyébként meg mindenki azt csinálja, amihez ért, azzal többre megyünk, mint ha a fiataloknak két évet elveszünk az életéből értelmetlen ökörségekkel, mint a sorkatonaság. Aki katona akar lenni, tőlem aztán legyen. Aki viszont nem, azt meg hagyják békén. (Teszem azt én tudok prózát írni, nagy mennyiséget relatíve gyorsan megtanulni és van egy kellemes fizikai erőm. Ellenben fizikailag nem vagyok kitartó és rohadtul ügyetlen vagyok. Teszem azt történész lehetek - annak is készülök - akrobata nem. Meg katona sem. E'van.)


Anyám példáját tudom hozni: indultak durván negyvenen, befejezték tízen a szakot. 30-an kihullottak. Az ELTE-n van ilyen bukási ráta még mindig többé-kevésbé. Azért ezt én durvább próbatételnek nevezném, mint egy óvodát. És a kijövő értelmiség több haszonnal van, mint egy fizikai erőpróbát kiálló egyén. Az emberi erő egyre inkább helyettesíthető gépekkel, az ész, az önálló gondolkodás még nem. Épp ezért katasztrófa, hogy az új rendszerben évekig, évtizedekig megmaradnak az egyetemeken (és némi szerencsével sajnos el is végzik), akik marhára nem oda valók pedig.


Ágáltam ellene mert egyezik a véleményünk róla. Csak az a helyzet, hogy ha támadás érné, a magyar hadsereg egy kalap sz@rt nem érne magában: elavult és kis létszámú. Ezért mondtam, hogy ha külső segítség nélkül menne a harc, akkor buknánk.


Én több alakalommal is kijutottam ilyen buszos csoportkirándulásokkal külföldre az elmúlt időben. Ott sem minden tökéletes, de azért az életszínvonal még így is jóval magasabb. Meg vannak szép helyek ott is. A környezetem hiányozna egy ideig, az biztos - ragaszkodom a régi dolgokhoz általában és ugye itt éltem le eddigi húsz évemet, tehát nekem ez relatíve "régi". De mondjuk ez durván 20-30 négyzetkilométeres terület. A többi... a többi a hátam közepére se.

2010. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:
68%

Minden tekintetben jó volna!

Sajnálni tudom csak, hogy én már nem estem bele a katonaságba. Erre minden férfinak szüksége van!!! Remélhetőleg nem lenne ennyi elferdült személyiségű homokos kis köcsög a társadalomban, ha kissé keményebb nevelést kapnának. Borzasztó a mai társadalomba, mennyire nincs odafigyelve a gyerekekre ilyen téren. Pedig a szülők tudnék terelni őket, csak szarnak rájuk, mert az egyszerűbb, mint energiát bele fektetni. A csajok elpasisodnak a fiuknak pedig nincs meg a férfias tekintélyük! Mi lesz így a világgal, ha már itt tartunk? Majd a pasi fog horoszkópot csináltatni és elbújni sírni, mikor a feleség felemeli a hangját????

2010. febr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:
63%

Szerintem bizonyos szempontokból jó lenne, ha megint lenne sorkatonaság, de bizonyos szempontokból hátrányosan befolyásolná a társadalmat. Azért lenne jó, mert a manapság a fiúk nagy része igencsak elb*zisodott. Itt nem arra gondolok, amikor valaki igényesen öltözködik, hanem arra, ha ezt már tulzásba viszi. Ezen kívül sokan tiszteletlenek és hiányzik belőlük a fegyelemnek még a gondolata is. (ld. tanárverések). Ez persze a szülők, és a neveltetés hibája nagy részt, de ha lenne megint lenne katonaság, valószínüleg az ember már előre felkészülne rá, és kicsit próbálna normálisan viselkedni. Nem utolsó sorban, legalább nevelnének bele egy kis hazaszeretetet, ami manapság szintén hiányzik a fiatalságból. Abból a szempontból lenne rossz, hogy azok az emberek, akik amúgy is hajlamosak erre, agresszivvá válnának. Nem hiszem, hogy rajtuk segítene a katonai fegyelem.

Ennek ellenére én úgy gondolom, jó lenne, ha megint lenne sorkatonaság. Én nagyon sajnáltam, hogy nekem már nem kell bevonulnom (ja egyébként 17F vagyok).

2010. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
67%

Igen is és Nem is! Én voltam katona(9 hónap), de az egész egy f*s :)

Se pénzed, se semmid. Mikor kopasz vagy a hatalommániásabbak (gumi,vagy öreg<-így hívják őket))próbálják előadni neked magukat, hogy ők mekkora királyok :)

Az hogy neked nincs pénzed a legkisebb baj, de a Magyar államnak sincs ez pedig egyenes arányos azzal hogy a katonaságnak sincs.

9 hónap alatt/fej 3 vaktöltény,1 gránát, 3 élestöltény .

Futsz néha 500 métert, kisikáltatják veled a vécét stb...

Aki volt az úgyis tudja.

Hahahahahahaha

A többi időbe meg azon kell gondolkodni hogy ki hogyan hozzon be piát hogy ne unatkozzatok .

Közben nem dolgozol, sokat piázol , a csajod kint vár.

Döntse el mindenki maga hogy kinek jó ez és valóban ettől lesz e valaki férfi :-D

2010. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:

Én 18,5 Éves fiú vagyok... Igen, 17 évesen nekem is hosszú volt a hajam és vasaltam (DE! nem úgy mint a mostani fiúk, hogy festettem magam, hajam, körmöm... nem voltam emo!)

Örültem, hogy megszűnt a sorkatonaság...Foggal körömmel tiltakoztam a kollégium ellen is. :) Most oda kerültem... nem is a legjobba... és mit ne mondjak... szeretem:D Mivel a tanulás mellett van sok időm, ezért elkezdtem sportolni, és lassan elkezdek valamilyen küzdősportot... Mert nem akarok olyan lenni mint a magát divatosnak gondoló korombeliek!

Mostmár kíváncsi lennék milyen lehet a sorkatonaság... lehet hogy az első pár hétben kiköpném a tüdőm... de utólag biztos hiányozna...

Én kíváncsi lennék milyen lehet:)

2010. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:

A 21:10-es vagyok!

Jah igen, azt elfelejtettem írni, hogy viszont sajnálnék rá elpazarolni 2 évet...

Ha csak 2-3 hónap is lenne akkor is kimaradnának a fiatalok 1 évet az iskolából...


És ismerek jópár olyat, akire nagyon ráférne a katonaság:)

1, Emo

2, Beképzelt apukedvence

3, a 8 általánossal rendelkező 20évest, aki nem dolgozik, csak otthon ül


Viszont szerintem a nőneműeknek is lehetne valamilyen párhónapos kisasszonyképzést tanítani:)

Pl: hogyan mossunk, főzzünk takarítsunk... Jah és ami sztem a legfontosabb, hogy ne csaljuk meg akivel vagyunk :S

Mert szerintem ez nagyon hiányzik a lányokból...

2010. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:
39%
mivel magyarország visszaszerzéséhez (nagymagyarország) szükséges katona, ezért igen. Amúgy lesz 3. világháború. :S
2010. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!