Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ráférne-e a mai fiúkra a...

Ráférne-e a mai fiúkra a katonaság? Igen vagy nem? Lehet érvelni!

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 19:57
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező :)

Kérlek fejtsd már ki hogy eme idézetet mivégre osztottad meg velünk, mert nem igazán értettem meg hogy a költő eredeti szándékát milyen formában kívántad most levetíteni a kérdésre és a lepontozókra.


(A kérdésedre a válaszom egyébként igen. 16/F vagyok és egy éve edzek rá hogy biztosan átmenjek majd az alkalmasságin.)

2010. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem, nem férne rájuk és a régi időkben sem fért volna rá senkire. Nem tudom, hogy milyen jogon várják el minden embertől, hogy azt csinálják, amit a hazája kíván, valamint miért kell mindenkinek szeretnie a saját hazáját és miért kell mindenkinek férfivá érnie. Attól, hogy valakit máshogy kezelnek még ugyanaz lesz. Tehát a válaszom, nem!


28/f

2010. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem a katonaságot kellene visszahozni, hanem a fene nagy liberalizmusból kellene visszavenni. Ha a szülők nem szoktatták fegyelemre, akkor a kiképzőtisztek sem tudnák megnevelni őket. Inkább ők törnének meg.

Másrészt a testnevelést, az edzést elhanyagolják, így nem is bírnának ki egy ébren töltött éjszakát, és a rákövetkező napot alvás nélkül.

2010. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
98%

Igen is és nem is.

Nem szeretem az erőszakot, a katonaság intézményét és azt sem hiszem, hogy feltétlen szolgálattal tartoznék a hazának.

De az sem normális, ahogy a mai fiúk gondolkodnak, semmi férfiasság nincs bennük (tisztelet a kivételnek). Éppen ezért kellene valami, ami rendre, fegyelemre szoktatja őket. A katonaság nem a legjobb megoldás, dehát per pillanat nem tudok jobbat...

2010. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
44%
És miért kell a fiukat rendre meg fegyelemre oktatni? Szerintem mindenkinek a saját dolga, hogy mennyire férfias vagy menyire nem az.
2010. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
55%

"És miért kell a fiukat rendre meg fegyelemre oktatni? Szerintem mindenkinek a saját dolga, hogy mennyire férfias vagy menyire nem az."


Egy idő után már nem. Mert a lányok veszik idővel így át a domináns szerepet, és génhuladék lesz a generáció. És ha nem látunk valamit senkitől, akkor hogyan tanuljuk meg?

2010. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
61%
És akkor mi van ha a nő meg a férfi nem felcserélődik? Ha mindenki más lesz és máshogy kezeli a másikat akkor milyen akkora nagy dolog fog történni, hogy rögtön visszakell szorítani mindenkit a régi rendszerbe? Nem értem...
2010. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
30%

-Természetesen NEM, hiszen addig az olyan Női feministáknak, mint te magad is vagy, nem lenne mit enni amíg mi a katonaság adta kényelmes életet élvezzük!


-Illetve ha már itt tartunk, tengermély tisztelettel egy kis szösszenettel állnék színed elé. Kérdezném, hogy mákszem nagyságú ámbátor duzzadt agyadból, hogyan is pattan ki eme gondolat, hogy a katonaság összefüggésbe lehet a fiúk azon viselkedési és emberi formájával, amiben te mint gondolom elkeseredett anyuka (aki nem tudta megnevelni kölkét), avagy elvált nő (aki szalvétával fogja meg a péniszt) csalódásodnak adsz hangot?

Egy szó mint száz kedves Domina..... BASSZÁL!!!!!!!!

2010. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Félreértetted. Nem vagyok nő és a saját szándékomból katonai iskolába jártam. Nem gondolom azt, hogy a fiatalságra akármilyen kötelező katonaság ráférne függetlenül attól ki mennyire feminizálódott el. Egyedül azt vontam kétségbe, hogy miért gondolja mindenki azt, hogy az a LEGjobb, hogy a férfiak önszántukon kívül kiállnak a hazájukért csak azért mert az a hazájuk. Szerintem mindenkinek saját dolga eldöntenie, hogy kiáll-e azért a hazáért amit szeret vagy nem áll ki érte mert utálja. Ezért nem lenne jó ötlet visszarakni azt a rendszert mikor kötelező volt a katonaság.
2010. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
45%

"És akkor mi van ha a nő meg a férfi nem felcserélődik? Ha mindenki más lesz és máshogy kezeli a másikat akkor milyen akkora nagy dolog fog történni, hogy rögtön visszakell szorítani mindenkit a régi rendszerbe? Nem értem..."

Mi van ha a nő meg a férfi felcserélődik?? Te nő vagy? Szeretnél egy nőies férfit magad mellé?

Férfi vagy? Szeretnél egy férfias nőt magad mellé?

Ez történik.

2010. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!