Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti szoktatok borravalót adni?

Ti szoktatok borravalót adni?

Figyelt kérdés

Az alábbi esetekben:

-fodrász

-benzinkút

-étterem

-futár

Mikor adtok és mikor nem? Illetve ha soha nem adsz akkor mi miatt nem?


2015. ápr. 15. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fodrászomnak (mert mindig sikerül olyan időpontot ami nekem a jobb), Benzinkúton nem mert én tankolok, Étteremben ritkán szoktam hagyni, a GLS futárnak mert mindig előtte felhív és jóba vagyunk.
2015. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Mindig,mindenhol adok ,kivéve ha papírpénzben adnak vissza.
2015. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fodrásznak igen,

benzinkútra nem járok,

étterembe nagyon ritkán megyek (önkiszolgálónál nem adok),

futárnak szoktam adni.

2015. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fodrásznak eddig adtam, mert papírpénzzel fizettem és nem akartam 100-ast visszakérni, most árat emelt, 300-at meg már azért nem akarok adni, szóval ez ennyi volt.

Benzinkúton nem, magam tankolok.

Étteremben önkiszolgálónál nem, ha valami különleges alkalom van, akkor talán.

Futárnál szintén úgy, hogy a visszajárót nem kérem.

2015. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Borravalót kizárólag olyan plusz szolgáltatásért adok, amely az adott szolgáltató személynek nem lenne feladata, vagy ha kiemelkedően elégedett vagyok a szolgáltatás színvonalával.


Egy felszolgálónak nem adok borravalót azért, mert elvégezte a munkáját, és ellátta az étterem házigazdai feladatait. Viszont étteremben hívattam már fel a szakácsot és adtam neki borravalót az átlagot messze meghaladóan ízletes fogásokért.


A futárnak sem adok csak azért, mert kiszállította, amit ki kellett szállítania. Ez a dolga ugyanúgy, ahogy a postás sem kap azért, mert bedobja a levelet.


A borravaló az extrákért "jár".

2015. ápr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Fodrászhoz nem járok

Benzinkúton max 200 hufig

Étteremben kerekítek

Futárnak 10% kb.


Ha le vagyok égve, akkor visszafogom magam..

2015. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A futárok alapból úgy kapják a fizut, hogy a borravalóra alapoznak, szóval..
2015. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: "A futárok alapból úgy kapják a fizut, hogy a borravalóra alapoznak, szóval.."


Senki sem kötelezi őket, hogy ilyen feltételekkel vállalják. Én is futárkodtam egy ideig (iratok, irodai kiscsomagok), de normális fizum volt. Aki a borravalóért elvállalja, az magára vessen.

2015. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Étteremben, kávézóban ha asztalhoz jön a kiszolgálás, akkor 10 % körül adok. Ha én ülök a pulthoz, akkor csak fölkerekítek valamennyire, de ha mondjuk 990 Ft a számla, akkor az ezres mellé adok még egy ötvenest is, ha éppen van apróban.


Fodrászhoz nem járok, tankolás önkiszolgálással, a futárnak pedig csak kerekítek, de nem toldom meg, bárhogy is jön ki az összeg.

2015. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fodrásznál nagyon rég voltam, ott néha adtam valami minimális, felkerekített összeget.

Benzinkúton csak annyit csinálok, hogy a kijelzőn a forint értéket figyelem, és valami kerek összeg alatt próbálom megállítani, mondjuk 4960 ft, és akkor ötezrest hagyok ott. Ha felette áll meg, akkor kiszámolom nekik forintra. :)

Étteremben szoktam adni 5-10% körül, ha meg vagyok elégedve. Csak akkor nem adok, ha valami gondom volt, és biztosan tudom, hogy oda úgysem megyek vissza.

Futárnak azért adok kis felkerekített összeget, hogy érezze a "törődést", és ne az legyen legközelebb, hogy jaj, elejtette a csomagot útközben (háromszor). Pizzafutárnak hasonló okból adok, hogy tudjam, hogy legközelebb is csak az lesz a pizzában, ami odavaló. (Bár nagyon ritkán rendelek bármit is házhoz.)

2015. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!