Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor mennyi borravalót illik...

Mikor mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
Étterem, taxi, benzinkút...?
2014. máj. 17. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

étterem: 10%, ha elégedett voltál, ha nagyon elégedett, akkor lehet kicsit fölé lőni...ha nem voltál az, és nem tervezel visszamenni, akkor okosabb NEM adni borravalót.

taxi: én csak felfele szoktam kerekíteni maximum, nem látom át, hogy miért járna borravaló (hacsak nem cipeli mondjuk a sofőr helyettem a bőröndöt, vagy vár, amíg veszek fel pénzt az automatából stb, ami túlmutat a munkakörén). Benzinkút: soha, soha, soha. Nem kérek sem olajcserét, sem -ellenőrzést, sem ablakmosást, sem semmit, amiért elvárható lenne a borravaló. Tudom, hogy szar a fizu, de nem kapok semmi olyan szolgáltatást, ami miatt indokoltnak érezném a borravalót.

Házhozszállítós KAJA: ha a futár gyors, pontos, kedves és udvarias, akkor a 10%-ot ott is adom, az étteremhez hasonlóan, jelezve, hogy értékelem az erőfeszítéseket. Ha egy helyről rendszeresen rendelek, és elégedett vagyok, akkor azt is belekalkulálom a borravalóba, úgyhogy így 10% fölé is mehet néha. :)

2014. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%
Én nem adok soha semennyit. Úgyis elveszik tőlem a tolvaj túlszámlázásukkal. A múltkor a pizzafutár méltatlankodott emiatt, betelefonáltam a főnökéhez, mondván: ezentúl mástól rendelem a pizzát, mert a futárja savanyú arccal távozott tőlem. Elvártam volna, hogy köszönje meg amiért tőlük rendeltem. Ha nem tetszik neki, hogy pizzafutárként kicsi a fizetése, akkor menjen el sebészorvosnak.
2014. máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!