Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A könyvtárból lehet könyvet...

A könyvtárból lehet könyvet vásárolni?

Figyelt kérdés
Kivettem egy könyvet, és nagyon tetszik, de megszeretném tartani, máshol nem igazán tudom beszerezni. Mennyire lehetséges ez?

2015. febr. 20. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, mert

1. nincs sem állami, sem belső könyvtári engedélyük könyvek forgalmazására,

2. azt a könyvet nekik pótolni kell, és lehet, hogy ők sem tudják már beszerezni.

Persze rá lehet kérdezni, de sejtem, mi lesz a válasz. Próbáld azért neten megkeresni, vatera, stb. Vagy akár le is fénymásoltathatod, kb. annyiba fog kerülni, mint az új könyv.

(A lehetséges alternatív megoldást direkt nem írom le.)

2015. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a fénymásolást javaslom. Vagy kérdezd meg van-e belőle esetleg állományból kivett, törölt példány a raktárban, azok általában ingyenesen elvihetőek, vagy jelképes összegért (50-100 forint)
2015. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A könyvtár nem bolt, és különösen a nehezen beszerezhető könyvekre vigyáznak, hiszen nem lehet pótolni őket.

Akkor lehet könyvet venni, ha selejteznek. Viszont nincs megtiltva, hogy akárhányszor kikölcsönözd azt, ami tetszik.

2015. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

De megcsinálhatod azt, hogy jelzed, hogy sajnálod de elvesztetted. Ilyenkor kifizettetik veled az árát.

Bár én pár éve tényleg a vonaton hagytam 2 könyvtári könyvet, és annyi volt, hogy az árát ki kellett fizetnem.

2015. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Torrenten nem próbáltad megnézni? Ha megmondod a címét, talán megtalálom neked neten.
2015. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!