Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyik barátomnak meghalt 3...

Egyik barátomnak meghalt 3 napja nagypapája. Mit mondhatnék neki? amivel esetleg segíteni tudnék?

Figyelt kérdés

még nem találkoztam vele, csak fbon beszéltünk, meg 1 telefonon, de ettől függetlenül nagyon jó a viszonyunk. nagyon ott lennék most mellette, megölelném, de nem is találkoztunk még soha, és hát érdekes lenne, ha csak úgy beállítanék hozzá, úgy h előtte egyszer se láttuk egymást..

gondoltam, hogy felhívom, de nem tudom mit mondjak.. nyilván mondanám, h h sajnálom (a részvétem számomra sablonszöveg, a sajnálom több érzelmi töltéssel bír szerintem). de ezenkívül mi mást mondhatnék?



2015. febr. 13. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Ez elég.
2015. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A "Részvétem" és "Sajnálom" pont ugyanannyi érzelmi töltéssel bír, ami pedig attól függ, hogy átéltél-e már hasonlót az életben. Ez abszolút látszik az arcán annak, aki mondja, szavaktól függetlenül. Ha nem is találkoztál még azzal a barátoddal, akkor nyilván nem te vagy szűkebb kör, akivel osztozik a fájdalmon. Tényleg csak részvétet (sajnálomot) tudsz nyilvánítani, de ezen nem nagyon lehet még mit beszélni, ha nem is ismerted a nagypapát. Ha segítségre van szüksége, arra ott a családja.. annyit mondhatsz neki, hogy ha rossz kedve van, vagy lelki támaszra van szüksége, te szívesen beszélgetsz vele bármiről. Ha az érzéseiről, akkor arról, ha pedig figyelemelterelésre van szüksége, arra is ott vagy neki.
2015. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A részvétem és sajnálom számomra se mondanak semmit, azaz szerintem is túl sablonos, üresnek hangzó vmik, deha etz így elmondod neki telin, hogyha szeretné szívesen állnál most mellette és töltenél vele együtt egy kis időt el, az szerintem jól esne neki és nem hiszem, hogy ebből kellemetlenség adódna.
2015. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ha elmondod hogy szeretnél mondani valamit de nem tudod hogy ilyenkor mit kell mondani azzal is sokat elmondtál neki.
2015. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez most lehet, hogy gonosznak fog tűnni, de semmit. Ez tényleg olyan, hogy magadtól kell jönnie, mert érződik az, ha csak úgy mondani akarsz "valami többet"...


De ez egyáltalán nem "gáz". Ilyenkor nehéz mit mondani, tulajdonképpen ilyenkor hallgatni a legjobb. Pontosabban meghallgatni, tudatni, hogy bármi is jár most a fejében, te meghallgatod. Ez mindennél fontosabb.

2015. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!