Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A bakker meg a basszus csúnya...

A bakker meg a basszus csúnya szó?

Figyelt kérdés
13/L nem tudom eldönteni! Mindkettőt sűrűn szoktam használni de engem idegesít. Es ha az akkor hogy lehet leszokni róla?

2015. jan. 24. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Pont arra valók, hogy a valódi csúnya szavakat kiváltsák.
2015. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Hü de jo kérdés!!!!!! Gratulálok! Igaza van az elsönek, hogy a valodi "csunya" szavak kiváltására valok. DE!!!! Ha mindenki ugyanugy ugyanazt a csunya szot érti alatta, akkor meg miért is lenne kevésbé csunya, hiszen nem a betük egymásutánisága az ok hanem amit értünk alatta az szalonképtelen, alpári.
2015. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Az indulat levezetés egyik legegyszerűbb módszere az indulat szavak használata.


Találj ki valami mást, pl:

"Irgum-burgum!"

Hogy a macska csípné meg!

Hogy a kutya rúgja meg!

Állna belé a görcs!

A tyúk nyelje le a meggy magot!

Hogy a nyüvek vinnék el a termésedet!

A vetési varjak kaparják ki a szemedet!



Azért itt is el lehet vetni s sulykot, amit nem hiszem, hogy kéne.

Szakadjon meg! (gyakorlatilag ez egy halál kívánság)

"Bár lennél impotens, hogy több ilyen ember a Földön ne születhessen!" (mondjuk ez elég kemény, de nincs benne semmi csúnya szó) Ilyet mégsem mondunk puszta indulatból.

2015. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

=off=

Mielőtt jön a sok troll, azért jó lenne különbséget kell tenni "indulatszavak", "csúnya szavak" és "káromkodás" között.

=on=

2015. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen szituációban használjuk a szót.

Mert senki nem gondolja, hogy a violinkulcs mellett létező basszuskulcs "csúnya" szó lenne.A basszusgitáron játszik XY - ekkor sem káromkodik a bemondó. Kérem a basszust, kicsit halkabban - ez nem káromkodás, de ha azt mondja: Basszus! Hányszor mondtam már, hogy a basszus szólam halkabb legyen!- ez már akár a trágárság enyhébb formája is lehet.

A bakker nem tudom, honnan ered.

Ha valamit enyhébbnek tűnő szóval illetünk: ka-ki, ugyanarra gondolunk, mint ha egyértelműbbnek tűnő kifejezéssel illettük volna, de bocsánatosabb.

4 éves unokaöcsém hallotta a rádióban épp a napokban a basszusgitár megnevezést, s súgva kérdezte: most csúnyát mondott?

2015. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Volt egy ismerős, aki basszuskulcs formában használta...
2015. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Lepontozós verseny! Dejó! Itt is! Beszállhatok?
2015. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2. valaszolo ezeken mar en is gondolkodtam de nem nagyon sikerul foleg ugy hogy kicsit tul hosszuak es a bakker meg jo rovid es konnyebben lehet hasznalni
2015. jan. 25. 07:33
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egyik se csúnya szó.
2015. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Csicsóka200 válasza:
0%
Igen csúnya szó! :) nézz utána a jelentésüknek! Egy ideig én is csúnyán beszéltem de leszoktam! :) Ha te is le akarsz szokni akkor figyelj a beszédedre! Nekem eleinte úgy indult h nem mondtam ki csak gondoltam de ha csak gondolod egy idő után úgy is elfelejted! :)
2015. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!