Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a siket nem csúnya szó,...

Ha a siket nem csúnya szó, akkor a süket az miért az?

Figyelt kérdés

Hiszen csak 1 betűben tér el a kettő egymástól, mégis az egyik a betegség neve (siketség), a másik meg gúnyos sértő jellegű (süket).


De miért?

Lehet azt mondani, hogy így szoktuk meg, de szerintem a "süket" verzió az "vidékies", de ettől még miért lett csúnya?


2013. febr. 28. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Szárnyalás és sz@rnyalás - egy ékezet a különbség, de az mekkora! :) Szóval a betű nem számít.


Amúgy a süket sem csúnya szó, csak kialakult egy pejoratív jelentése (ostoba), ami a hallássérültek számára sértő lehet.

2013. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a trágár szavak is a fene tudja mért trágár szavak.

Csak így szoktuk meg.

2013. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert a süket sértő lehet a süketeknek.

Bár én utálom, ha valaki rám szól, hogy „nem süket, hanem siket!” szerintem teljesen mindegy, az a lényeg, hogy mindenki értse, hogy mit mondasz.

Egy meleg barátomnak sokat mondtam, hogy bʊzi, csak viccből, de egy idő után megszokta, és már egyáltalán nem zavarta, akkor sem, ha sértésként mondták rá

2014. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!