Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is ronda nev az...

Szerintetek is ronda nev az Elvira? Jelentese: akit az ereklye megved.

Figyelt kérdés
Engem igy hivnak sajnos. Meg a nevem jelentesetöl is undorodok, hiszen az ereklye az legtöbbször csontväz, vagy csontdarab. Öszinte välaszokat värok.

2013. febr. 11. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem egyáltalán nem ronda név. Nekem tetszik.

A Klotild, na az ronda név. :)

2013. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a klotild tényleg rémes, az elvira nem csúnya név, én könnyen megszoknám, ha lenne ilyen nevű ismerősöm, de annyira nem is tetszik, de semmi gáz nincs benne

szerintem barátkozz meg vele, próbálj meg olyan becenevet kitalálni a nevedből, ami neked is elfogadható

a jelentése nekem kifejezetten tetszik

2013. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

"A Elvira női név eredete vitás: egyesek a nyugati gót Al(ah)wara névből (jelentése: mindent megőrző), míg mások az arab – spanyol Elmira névből származtatják."

[link]


"Az Elmira arab eredetű spanyol női név (eredetileg [...] Amīra, magyarosan Amíra), jelentése hercegnő"

[link]

2013. febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Szerintem nem randa a neved egyáltalán. Nem adnám a lányomnak, de vannak ennél ezerszer rosszabb hangzású nevek is. Az ereklyével kapcsolatban kissé tévedsz. Van, amikor valóban csontdarab, de többnyire inkább valamilyen kehely vagy serleg. Azért attól nem kell annyira undorodni. Ráadásul megvéd. :) Szerintem szeresd meg a nevedet, mert ettől vagy az, aki vagy.

2013. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem ronda, csak nekem mindig a MÁV menetrend jut róla eszembe.(Régen az volt elvira.hu). De hangzásra szerintem szép.
2013. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem tetszik az Elvira, olyan misztikus név.
2013. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj a az Elvirával, és nem tudtam, hogy ezt jelenti. Az ereklyéről meg életemben nem jutna eszembe csontdarab... nekem az ereklye valamilyen régi tárgy, kehely, amulett, drágakő-berakásos tiara, vagy ilyesmi.
2013. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem egy elcsépelt név. Viselői utálják. Gergely Márta:Szöszi regényeinek főszereplőjét hívják így. Ő nem szereti, mindenki a becenevén szólítja.
2013. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rebellious Dead Lady válasza:

Ne hozz szégyent ránk. Én is Elvira vagyok.

Egy ideig én is rondának találtam, de azóta változott a véleményem. Meg sokan dicséték. :)

2016. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!