Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Holnap mennénk vonattal...

Holnap mennénk vonattal Sopronba, megnéztem Elvirán, ennyit lehet tudni róla: Budapest-Keleti - Salzburg Hbf. Anya szerint erre nem fognak felengedni, ha belföldre mennénk nemzetközi járattal. Tényleg így van?

Figyelt kérdés

2013. jan. 31. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg anya téved.
2013. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
dehogynem.
2013. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szóval mehetek gond nélkül? :)
2013. jan. 31. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van jegyed (mivel nemzetközi, így vszleg "belföldi utazásra helyjegy váltása kötelező", tehát helyjegyed), és a megfelelő kocsiba szállsz, akkor igen.

Ha jól sejtem, ez egy railjet lesz, úgyhogy nézd meg az elvirán a szolgáltatásokat jelző piktogrammokat (egeret rávszed kattintás nélkül, akkor kiírja a jelentését.).

2013. jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen,railjet lesz.köszönöm szépen mindenkinek!! :)
2013. jan. 31. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, anya mikor utazhatott utoljára vonattal, de ma már a nemzetközi vonatokat igénybe lehet venni belföldi utazásra és igazából korábban sem volt minden nemzetközi vonaton korlátozás.


Mivel railjettel mész Győrig, pótjegyet is kell venned, de ha eleve az adott vonatta kérsz jegyet, akkor automatikusan pótjeggyel kapod a jegyet.

2013. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a Railjet.

Fel fognak engedni, helyjegyet kell rá venni.


[link]



Ajánlom a Railjet 1.osztályt nagyon kényelmes, vagy a Komfort osztályt ami még kényelmesebb.


1+osztály

Én amikor ,csak van a vonatban 1.osztály mindig megveszem a jegyet arra, de amikor van Prémium 1+.osztály is, megveszed 1.osztályra a jegyet és veszel egy helyjegyet a RailJetre, plusz 4500 Ft Prémium pótdíjat, amivel utazhatsz a 1+ osztályon amit Business, vagy Prémium esetleg még Komfort osztálynak is szoktak nevezni.



Most nincs sok időm,de majd írok.


Üdv: Egy 15 éves lány

2013. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha Sopronba szeretnél utazni, akkor ne Railjettel menj, hanem IC-vel átszállás nélkül :) [van ilyen is]


A Railjeten tényleg kényelmes az 1+ (komfort) osztály, de azt sajnos belföldön nem lehet igénybevenni :( [belföldi utazásra csak 1. és 2. osztály van ezeken a vonatokon]

2013. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Édesanyád egyedül él? Szívesen találkoznék vele, amíg nem vagy idehaza. Köszi előre is.

38/f

2013. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!