Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért alakult ki az az általán...

Miért alakult ki az az általános nézet, hogy azok, akik csúnyán beszélnek, csak és kizárólag primitív, buta, műveletlen emberek lehetnek?

Figyelt kérdés
Nem hiszem azt, hogy attól, hogy idegességemben azt mondom, hogy "a macska rúgja meg, azt a kutyafáját neki", akkor ettől én sokkal műveltebb, intelligensebb, kulturáltabb, intellektuálisabb, magasztosabb ember lennék.

2014. szept. 20. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Aki szerint ez az "általános nézet", menjen be egyszer az írók, újságírók klubjaiba, kávéházaiba...

Vagy akár egy tudós laboratóriumába!

Ott meghallaná, milyen a magyarok Istene...

2014. szept. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Mert az intelligens, művelt ember képes megbirkózni az indulataival, tudja kontrollálni az érzelmeit.
2014. szept. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom. Ezen már én is gondolkodtam.

A f.@sz semmivel sem rosszabb a pénisznél.

2014. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Egy intelligens, muvelt ember tudja, hogy milyen kifejezeseket hol es hogyan alkalmazhat. Egy bunko az mondja mindenhol, mert hat "szolasszabadsag" van, szerinte.
2014. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért ha valakinek minden mondatában ott vannak a trágár szavak az sokat elárul róla.


De , én azt megbocsáthatónak tartom (magamnak is), ha csak ritkán, nyomatékosítás céljából elengedett káromkodást.


A kettő nem ugyanaz a kategória.



Ha meg valaki azt mondja, hogy a macska rúgja meg, akkor azt nevetségesnek tartom.

2014. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Egy közösségen belül sokak által kulturáltnak,intelligensnek tartott emberek is szoktak csúnyán beszélni,dolgozom ilyen emberek között,úgyhogy tudom,hogy mi folyik a "Backstage"-en belül.Az ember alapvetően egy érdeklény.Az,hogy valaki nem beszél csúnyán nyilvánosan,ettől nem kell hasra esni,mert csak azért nem teszi,mert kifelé mutatja a szépet,meg a jót,ami mondjuk érthető is nagyrészt,hiszen ezt várja el a külvilág;Ha szépen mosolyogsz,szépen beszélsz akkor szeretnek,intelligensnek tartanak,ha őszintén b*s.z.d meg-olsz egyet,akkor rögtön megítélnek.Egy orvos,politikus,ügyvéd,igazgató ezt ugye nem teheti meg nagy nyilvánosság előtt,mert sok a veszteni valója.Az emberek tehát megtanulják ezt,és ehhez alkalmazkodnak,de ettől még csak színjátékot játszanak,a sok kis majom meg el van tőlük ájulva,hogy milyen megnyerő a stílusuk....
2014. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nézzétek Dr. Zacher Gábort. Ő is szokott csúnyán beszélni, még néha interjúkban is. Mégis egy jófej, művelt férfi/ember. :)
2016. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!