Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak a gyárakban dolgoznak...

Csak a gyárakban dolgoznak primitív, asszociált emberkek, vagy máshol is ez van?

Figyelt kérdés

Autó alkatrész gyártó nagyválalatnál dolgozom, operátorként. És itt egymást őlik az emberek: bunkók, piszkálják a csendesebbeket, kostolgatják egymást.

Ez az első munkahelyem, és nem tudom, hogy máshol is így vannak e egymással az emberek, vagycsak az ilyen gyárakban van ez így.?


2013. márc. 9. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak.Kortól,nemtől,iskolai végzettségtől,és munkakörtől függetlenül.
2013. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nem, átalánosítsz. Én is most kezdtem operátorkét egy nagy elektonikai cégnél. Kb 1300 dolgozó, elég sok területen voltam már, mindenki segít mindenkinek, nagyon rendesek, náluk a cég politikja elég jó, mindenki köszön mindenkinek, a panaszokat szigrúan kivizsgálják stb. A legtöbb gyárban nem műveletelen emberek dolgoznak, persze biztos vannak azok is, de sok a diplomás, akiknek nincs protekciójuk így kénytelenek itt dolgozni. Mondjuk számomra pont nem egyenlő a műveltség a diplomával.


Dolgoztam megyeszékhelyen is a városházán csupa jogász között, na ott láttad volna mi ment, nem köszöntek egymásnak, szidták egymást, ha valaki több jutalmat kapott...áskálódás....


Remélem idővel javul nálad a helyzet!!

2013. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyárakba jellemzően nem a kultúráltabb, értelmiségi emberek kerülnek. Nem azt akarom mondani ezzel, hogy akinek nincs diplomája, az bunkó paraszt, de a munkások körében szerintem több a "primitív" ember. Sok álszent, képmutató szemét ember van persze a tanultak között is, de azok általában nem szemtől szembe g*cik. Amit írsz, az tipikusan a primitív prolikra jellemző heccelés. Az én általános iskolai osztályomban is ez ment, oda csupa zűrös családi hátterű proligyerek járt. Érdekes módon az egyetemen, ahova járok, egy ilyennel se találkoztam, mind normálisak, nyitottak, segítőkészek.
2013. márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit most elkeseredtem, hogy azt irta az első, hogy mindenhol vannak ilyenek.

Igazából nálunk a vezetőség is egy -nemtörődöm- csapat, nem foglalkoznak semmivel, ami minket dolgozókat érint.

2013. márc. 9. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:

A gyárakban azért van sok ilyen, mert a gyári munkához semmi nem kell, gyakorlatilag analfabéta is lehetsz, akkor is el tudod végezni a gyári munkák legtöbbjét. Így tehát azok kerülnek a gyárakba, akik alacsony műveltségük vagy nem éppen kimagasló intellektuális képességeik miatt semmi másra nem alkalmasak.

Bunkó, rosszindulatú emberek valóban mindenhol vannak, de az tény, hogy aluliskolázott, kulturálatlan emberekből talán a gyárakban van a legtöbb. (És a többi olyan munkakörben, amihez semmi nem kell, pl. hómunkás, utcaseprő...)

2013. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen és olyan gyárban is. Inkább területi különbségeket látok. Az ország keleti részén több olyan gyárba "futottam bele", ahol tapló, verekedős, nagyszájú, kötekedő emberek voltak.

Jelenleg a nyugati határszélen dolgozom, és az emberek nagy része ugyanolyan rosszindulatú, mint az Alföldön, csak itt sokan nem szemtől szembe szemetek, hanem a szemedbe jópofiznak, a hátad mögött meg fúrnak.


Na, mi a jobb? Inkább vágjanak pofán, aztán legalább van lehetőségem visszaütni, minthogy nekem kelljen találgatni, hogy melyik gyenge elméjű tett alám már megint.


Dolgoztam boltban és irodán is, ezeken a helyeken is ugyanannyi rosszindulatú ember van, max. nem mennek neked puszta kézzel, hanem benyalnak a főnöknél és alád tesznek.


Mindenütt vannak ilyenek, de egyes gyárakban kilökik maguk közül a túl primitív egyedeket, és maradnak az okosabbjai, de fúrás, szekálódás ott is van.

2013. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hmm, ezeket olvasva azon gondolkozom, hogy leteszek egy olyan okj-s szakmát, ahol egyedül dolgozom válalkozóként.
2013. márc. 11. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Máshol is lehet ilyen.Az úgymond elitebb helyeken is vannak áskálódó,egymást piszkáló emberek,csak általában ott finomabban teszik,mert jobban meg kell őrizniük a látszatot,hogy ők tanult,intelligens emberek.Úgyhogy ha ez az első munkahelyed,akkor nem árt felkészülni ezekre a dolgokra.Majd megtapasztalod."Isten hozott öcsém,ez a való világ...":-) De,hogy mondjak pozitívumot is,én dolgoztam olyan gyárban,ahol tök normálisak voltak az emberek,egyik sem volt egy agysebész,de mégsem cseszegettek,meg ahogy megfigyeltem egymást sem.
2013. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!