Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Otthon is késsel-villával...

Otthon is késsel-villával kell enni a húst?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Úgy zabálsz ahogy akarsz, nincs megszabva.
2014. dec. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, mert akkor megszokod a használatát és vendégségben már rutinosan, könnyedén, elegánsan használod.
2014. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen, és úriember a szeretőjét is magázza az ágyban.
2014. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyél csak normálisan,ne hallgass a pr0likra!

Zabálni csak azok szoktak!

2014. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell. De egy rendes családban késsel- villával eszik az ételeket.
2014. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember úgy eszik otthon, ahogy akar. Az már más kérdés, hogy mennyire érdekli, ha ezért a családja furán néz rá. Persze családja válogatja...

Viszont egy gyereknek nem árt, ha megszokja a kulturált étkezést, mert később nyilvános helyen nem fogja érteni, minek kell villával enni, ha kézzel is lehet. Minél előbb megszokja az illemet, annál természetesebb lesz neki, annál kevesebbet fog szenvedni vele nagyobb korában, és annál kevésbé fogja égetni a szüleit.

2014. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a szüleim itthon szó szerint "zabálnak", sőt erre büszkék is, hogy kézzel-lábbal esznek, mikor kisebb voltam próbáltam megtanulni, hogy késsel egyek, mire elkezdtek piszkálódni, hogy miért vagyok finnyás, fogjam meg stb.

Ennek a nevelésnek akkor jöttek elő a hátrányai, mikor 18-19 évesen elmentem a barátomhoz, a családja meghívott vendégségbe és nem tudtam hogy kell késsel enni. Eléggé szégyelltem magam, utána addig gyakoroltam, míg meg nem tanultam. Azóta itthon is mindig késsel,villával eszem, a családom persze furcsán néz, de nem érdekelnek. Én meg rájuk nézek furcsán, mert úgy esznek, mint a disznók. Egyébként nem is nagyon szoktam velük egy asztalnál enni, szerintem mivel egy emberhez a családja áll a legközelebb legalább őket megtisztelhetné azzal, hogy normálisan egyen, még ha nem is használ folyamatosan kést, de ne a kezéből zabáljon és az ujjáról nyalogassa le a zsírt.

21/L

2014. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretek kézzel lenni, mert nem akarok csöpögni a zsírtól meg a fűszertől, plusz ha már a köretet úgyis csak villával tudom enni, akkor a húst miért enném kézzel? Amúgy is esztétikusabb egy szépen felvágott kis kocka, mint egy állatiasan szétcsócsált csimbókos húscafaton rágódni. Ettől függetlenül igen ritkán előfordul, hogy egy kis szelet rántott husit kikapok a tálból, és ott helyben elfogyasztom. De rendes étkezésnél nem enném a húst kézzel.
2014. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

A szárnyas például egyben, vagy szárnya, combja egybe, etc. sült húst nagyon sokáig, még a huszadik század elején is kézzel ették itthon is, az úri világban is.


És ki mondja meg neked, hogy kell. Főleg otthon. Ha nem koszolsz össze mást, és nem vagy gusztustalan direkt, akkor úgy eszed ahogy jól esik. Nem? Hát nem otthon vagy?

2014. dec. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Most ez olyan dolog, hogy otthon mindenki úgy eszik ahogy jól esik. Most zsíros lesz a kezem, mert megfogom a csirkecombot vagy a szelet húst, akkor mi van? Meg lehet törölni vagy mosni. Inkább a kényelmes forma minthogy csak heccből egyek a bonyolultabb módon. Ha az ember vendégségben vagy olyan helyen van, persze más dolog. Bár olyan is volt már vendégségben is, hogy beültünk asztalhoz én meg nekiálltam leszedni a húst a combról késsel, villával, házigazda meg mondja, hogy ne finnyáskodjak, fogjam csak meg nyugodtan, úgy sokkal egyszerűbb...
2014. dec. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!