Az orvosok miért szoktak beszélgetni műtétek alatt olyanokról hogy ki kinek a lánya, fia meg mit főzött, meg ilyen hétköznapi, közéleti dolgokról?
Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 18:27
1/9 anonim válasza:
Hmmm...egyszer műtöttek akkor is altatásban szóval nem tudom mit beszéltek...az attól függ...egy nagyon fontos műtétnél nem beszélgetnek sztem, de egy rutinműtétnél azért hogy ne stresszeljen a doki, hanem szépen nyugodtan stb....gondolom én...
2/9 anonim válasza:
Gondolom a rutinmütétek alatt azért mert az már "unalmas" valamiylen szinten,a komolyabb mütéteknél meg ha mindig arra gondolna az orvos hogy "na haeztmost elbaszom meghal",abba előbb utóbb beleőrülne. Az ilyne nagy felelőséggel járó hivatásokat kissé "komolytalanul" (nem arra gondolok hogy vagdos ahol ér,nyilván) kell kezelni,a lelki oldalát,mert különben beleőrül az ember.
3/9 anonim válasza:
Azért, mert nem tisztelik a beteget és tapintatlanok vele. Egy ismerősöm úgy szült, hogy méhtágítás közben éppen a sziveszteri bulira készülődés volt a téma. Gusztustalan!
4/9 anonim válasza:
Nem lehet hogy túl sok amcsi kórház-sorozatot néztél?
5/9 anonim válasza:
Ök is emberek. Te munka közbe nem szoktál beszélgetni?
6/9 anonim válasza:
orvosira járok, voltam pár műtéten. rutinműtétnél olyan nagyon nincs mit a műtéttel kapcsolatban megbeszélni. mindenki teszi a dolgát, de ők is emberek, hát beszélgetnek. ettől nem rosszab a munkájuk. szoktak zenét is hallgatni, van hangszóró meg lejátszó beépítve a műtőbe. közben persze a szakmai dolgokról is beszélnek, de mondjuk az 50. epehólyagműtéténél olyan nagyon nem tudsz érdekeset mondani a témáról.
7/9 anonim válasza:
nekik ez a munkájuk, már hozzászoktak...ez most ugyanolyan, mint amikor mondjuk egy irodában csivitelnek egymássla a titkárnők munka közben, vagy amikor az autószerelők beszélgetnek egymással munka közben... miért ne beszélgethetnének közben? ez már menne bekötött szemmel is...max a nagyon ritkán végzett és nagyon bonyolult műtéteknél vannak csöndben sztem
8/9 anonim válasza:
Semmiképpen nem lehet a műtét közbeli magánbeszélgetést folytató orvosok esetében "szabvány" munkahelyről beszélni, ahol a beszélgetés természetes. A beteg ez esetben egy egészen intim, kiszolgáltatott helyzetbe kerül, ahol az empátia minimum elvárható volna. Ezért itt semmi helye a magánbeszélgetésnek már csak azrt sem, mert a kiszolgáltatott beteg be sem tud/na kapcsolódni. Ennyit az etikáról. Jól jegyezd meg, Kedves Orvostan hallgató!!! Egyébként Svédországban az orvos meg se nyikkanhat műtét közben. Kizárólag a műtéttel kapcsolatban nyithatja ki a száját!
9/9 anonim válasza:
Van, hogy azért, hogy oldottabb legyen a légkör, a beteg ne izguljon annyira. Pl. a fogorvosom mindig beszélget az aszisztensével, meg nekem is mesél dolgokat (persze válaszolni nem tudok), és ez engem nagyon megnyugtat, eltereli a figyelmemet.
Persze vannak olyan helyzetek, hogy az orvos simán udvariatlan, semmibe vezsia beteget, simán cseveg a kollégájával! Műtétek alatt márcsak azért sem célszerű beszélgetni, mert az elaltatott beteg agyában megmaradhat pár emlék, és azokat a szavakat, benyomásokat akaratlanul is összeköti a fájdalommal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!