Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy van tovább ez az ismert...

Hogy van tovább ez az ismert "dal"?

Figyelt kérdés
Esik a hó... És fingik a ló vagy sz*rik a ló? Bocsánatot kérek a megfogalmazásért, de anyukámmal ezen vitatkozunk, hogy melyik. :D Mi alsóban mindig az előbbivel énekeltük, ő viszont máshogy tudja... És ti?
2010. jan. 30. 11:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
nekem is fingikkel tanította az anyukám :D:D
2010. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Esik a hó, fingik a ló,

seggen csúszik az igazgató.

Becsúszott az irodába,

tüske ment a valagába.

2013. jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
Még én is - meg tesóm is - a fingikes verziót tanultuk - még valamikor oviban. Aztán még kamaszkorunkba - középsuli első éve körül is ha ránkjött az ötperc ezt énekelgettük. De ez is ahány száj, annyi verzió. Mint ahány ház, annyi szokás.
2013. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Esik a hó, fingik a ló, seggen csúszik az igazgató, becsúszott a homok várba, betörött a koponyája
2017. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 tizen válasza:
10-es áll a legközelebb ahhoz a változathoz, amit én ismerek, de érdekes módon mindenki úgy írta az elejét, hogy "esik a hó", pedig itt nagyon határozottan úgy kezdtük, hogy "hullik a hó"... (mint ahogy magyarul elvileg a hó nem esik, hanem hullik; persze ez lehet, hogy mostanra már kezd kikopni a nyelvből)
2017. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 tizen válasza:
persze az idei első hóesésről jutott eszembe most az egész (15-ös)
2017. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Selleypet válasza:
75%
Én így emlékszem: Esik a hó, szarik a ló, seggen csúszik az igazgató, becsúszik az irodába tüske áll a valagába. kb 2002-2004 között volt alsóban Zala megyében.
2019. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Ez nem dal, hanem inkább mondóka. Legalábbis mi soha nem énekeltük. Gyerekkoromban általános iskolában mondogattuk ezt a 90-es években. Mi úgy mondtuk, hogy "esik a hó, szarik a ló, seggen csúszik az igazgató!" Folytatása nem is volt. Amiket itt írnak, sose hallottam. Az utóbbi időben hallottam olvastam, "fingik"-kel is.
2021. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Esik a hó, fingik a ló, seggen csúszik az igazgató.

Becsúszott az irodába, tüske ment a valagába.

2021. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Esik a hó, fingik a ló, seggen csúszik az igazgató, becsúszik az irodába gombostű megy a valagába.

Ez a hivatalos első osztályban minden szünetben énekeltük

2021. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!