Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bevásárló központban vettünk...

Bevásárló központban vettünk zsemlét, és párizsit. Majd leültünk megenni az étkezőben, ahol körben mindenféle kajáldák vannak. Szabad ott enni? Férjem egy görcsben volt hogy elzavarnak.

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 14:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudjátok van ott főzelékes, vecsési savanyus, kinai, tele tál stb. és középen asztalok. De alig volt ott valaki. Auchan. Szerintem nincs ott kiosztva, hogy melyik asztal melyik étteremé.
2014. szept. 24. 15:01
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Simán lehet ott kajálni, Ósanban meg pláne.

Ha külön egy adott kajáldához tartozik egy placc / padsor, azt írásban jelzik ("Csak az Ali baba kóser malacsültes-hamburgeres büfé vendégei részére fenntartott asztal!").

2014. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Hivatalosan csak az ott vett kaját lehet megenni, nem hivatalosan meg senki se fog kizavarni ilyen helyről.
2014. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem Elsőnek lehet igaza, és a példája is tetszik. Valahogy meg kellene különböztetni az asztalokat, de itt mind egyforma.
2014. szept. 24. 16:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja! és a hivatalos, az le van irva valahol?
2014. szept. 24. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez alap dolog :D

kajáldánál azért vannak az asztalok, hogy az ott vett ételt egyed meg

2014. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elbizonytalanodtam. Nem voltam még Ósanban, de pl. a Westendben van egy nagy placc asztalokkal, aztán az ül oda, aki akar, meg azt eszik, amit akar (több száz emberről van szó).

De a Fehérvári úti csarnokban is így van, leülsz, eszel, a kutya nem nézi, mit eszel, vagy ki vagy.

2014. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki sem fog onnan kizavarni, ha nem megkülönböztetett székek vannak az egyes étkezdéknek. Ráadásul azt írod, hogy a bevásárlóközpontban vett zsömlét és párizsit ettétek ott, így szerintem nem ugyanaz a kategória, hogy beülsz egy mekibe a kis hazaival..

Láttam már egy csapat tizenévest (gondolom vidékről jöhettek) a Westendben, az asztaloknál ették meg az otthon csomagolt szendvicseket. Tök normálisan viselkedtek, kupit se hagytak maguk után, senki nem is szólt nekik.

2014. szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az áruházat. Válaszoltak. Azt irták, hogy elsődlegesen a kifőzdéké a hely, de természetesen bárki ehet, ihat, pihenhet ott. Ugyhogy feleslegesen görcsölt a Férjem / ismét/. Nagyon udvarias levél volt.
2014. okt. 5. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!