Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért használnak a Hipsterek...

Miért használnak a Hipsterek mindenféle elavult technikát? (írógép, magnó stb. )

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hogy kitűnjenek a tömegből az "egyediségükkel". Az már mellékes, hogy ők is csak egy klónhadsereget alkotnak. :D
2014. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert szembe mennek mindennel ami divatos és tucat. Pl. nem okos telefont használnak, hanem régi telefont. Vagy nem laptopot hanem írógépet. Így akarnak kitűnni.
2014. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Juliusz48 ***** válasza:
77%
Amiért a Amisok amerikában nem használják az új technikai találmányokat. Kicsit meg kívánják nehezíteni a mindennapi életüket. Ezzel az az érzetük támad, hogy nem feladat nélkül telt el a napjuk.
2014. jan. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

némber 2: épp ez az, hogy divatot majmolnak ők is. :P


Egyébként meg azért, mert nem volt elég erős debil-irányzat mostanság, hát kitalálták ezt a nagy multik.

2014. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Populárisabb szempontokat félretéve, a régi dolgoknak is van egy hangulata amit már pl. egy laptop nem tudna megadni.
2014. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is aki hipszter akar lenni, az nem hipszter. Sok hipszter nem is tudja magáról, hogy az. Én is csak nemrég jöttem rá, hogy hipszter vagyok. :)


Másodszor én pl. egy 10 éves butatelefont használok, de nem azért, hogy kitűnjek, hanem azért, mert az én igényeimet jobban kielégíti, mint egy okostelefon. Olcsóbb, nem akarja senki ellopni, ha elvesztem, nem nagy veszteség (állandóan elhagyom a dolgaimat), törhetetlen és tönkretehetetlen, 10 napig bírja egy feltöltéssel, nem lehet vírusos, a Google/Apple nem tudja vele minden lépésemet figyelni, és nem vagyok kénytelen két évente újat venni, hogy lépést tartsak az appok hardverigényeivel.


Arról nem tehetek, hogy az átlagbirkák egyből rohannak a boltba, ha valami divatossá válik, nehogy már a szomszéd Jocónak jobb cuccai legyenek. Én szoktam gondolkodni is, és akkor veszek meg egy terméket, ha szükségem van rá. Ez a hipszterség egyik alappillére. Az önálló gondolkodás.

2014. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

mert most ez a menő, ettől érzi magát outsidernek és különlegesnek a sok birka :)


azt még le is tojnám hogy milyen telefont vagy írógépet használnak, szívük joga. a legtöbb tini még filmen sem lát írógépet, ők legalább igen :)


no de az hogy milyen ruhákat képesek magukra venni... alapvetően nem az a baj ha valakinek stílusa van, sajátos göncei. de ezek a hipszter ruhák többnyire olyan röhejesek hogy nekem inkább tűnnek benne bohócnak vagy bazári majomnak mint cool csávónak/csajnak.

2014. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezen jót röhögtem. :D Szóval a mobilok korában az a menő, ha valakinek nincs mobilja.
2014. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
63%
Én nem gondolom magamat különlegesnek. Azért van írógépem, mert ezen szeretek írni. Kazettás walkman-t a szüleimtől örököltem. Az öltözködésem egyedi. Nem tűnök ki a tömegből, mégis teljesen máshogy öltözök.
2014. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!