Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkó vagyok, ha a "Jó napot"...

Bunkó vagyok, ha a "Jó napot" mellé nem teszem oda, hogy "kívánok"?

Figyelt kérdés
Az esetek 95%-ában mindig úgy köszönök, hogy Jó napot kívánok, de amikor már 10 perc alatt 20szor kell ezt elmondani, van, hogy már csak simán Jó napot mondok, ilyenkor meg ríttig úgy köszön rám valaki jól megnyomva a hangsúlyt és ironikusan, hogy Jó napot kívánok! Ilyenkor meg elszéggyellem magam, hogy ez most biztos azt hiszi, bunkó vagyok. De tulajdonképpen illetlenség, ha nem mondom mellé a kívánokot?
2014. szept. 18. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
igen
2014. szept. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
82%
Nem.
2014. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
de igen
2014. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is sokszor csak "Jó napot"-ot köszönök. Szerintem ez nem bunkóság, az a bunkóság, ha nem köszön valaki, vagy ha flegma.
2014. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
a "jó napot" önmagában flegma ... szóval bunkóság
2014. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2014. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Látom eléggé megoszlanak a vélemények, de ki mire alapozza a saját véleményét? Ki honnan hallotta vagy olvasta, hogy ezt akkor hogyan is illik vagy hogy nem?
2014. szept. 18. 13:36
 8/13 anonim válasza:
100%
ez attól függ hogy a köszönésen kívül hogy viselkedsz mert ha nem vagy bunkó akkor a jó napot teljesen megfelelő köszönés
2014. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért oszlanak meg a vélemények, mert nem mindegy milyen hangsúllyal mondod. Az "odabökött", egy hangszínen lévő "jó napot" morcosnak tűnik, mintha nem lenne kedved köszönni, de ugyanez a két szó mosolyogva, kedvesen és "énekelve" lehet teljesen elfogadható. Elején magasabb hangszív, majd a vége fél hanggal lejjebb és kissé elnyújtva :-)

A németek sem köszönnek már úgy, hogy Guten morgen, csak annyit mondanak, hogy "morgen". Nekem nem bunkónak tűnik, inkább közvetlennek.

De sok helyen megy a "csüŰŰŰsz" amit szinte énekelnek, no kb. így kell mondani azt is, hogy "jó napot" és így nincs vele semmi baj.

Ezen kívül nem mindegy a hely és a körülmény sem, hogy hol mondod. Egy üzletben az eladó, ha csak annyit mond egy betérő idegennek, "jó napot" nem tűnik túl barátságosnak, ott illik azt mondani, hogy "Jó napot kívánok, miben segíthetek?"

Viszont ha gyakori látogató vagyok egy cégnél mint beszállító, de mindenkit magázok, és úgy libbenek be vidáman, hogy "Jó napot", nem sértődnek meg, mert ezt kedvesen mondom és alapból is állítólag elég simulékony természetem van. Látják, hogy sietek, de kedves vagyok ,mint mindig.

2014. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló sokat segített ennek a dolognak a megértésében, köszönöm szépen! Én mindig kedvesen, mindig mosolyogva és pontosan azzal a hangsúllyal köszönök ahogy te leírtad. Akkor ezek szerint ez elfogadható ebben a stílusban! Köszönöm :)
2014. szept. 18. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!