Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a kövéreket?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem minden ember teszi ezt.Mit értesz utálat alatt?
2014. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindenki utálja őket.

A többiek meg valószínűleg azért utálják őket, mert az emberek általában utálják, ha valaki eltér a normálistól. Legyen az az élet bármely területén, bármely irányban.

2014. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ellenszenvnek mondanám inkább. Elég sok negatívum kapcsolható az elhízáshoz.. egészségtelenség (rövidebb élettartam), lustaság, gyenge jellemre vallhat amiért nem tesz ellene, fizikai korlátoltság, intenzív izzadás (testszag), a legtöbb embernek esztétikailag sem annyira vonzó, mint egy egészséges test. Persze általánosítani nem lehet, a felsoroltak csak lehetséges opciók - de a lehetőség már önmagában elég lehet ahhoz, hogy az ember inkább valaki más társaságát válassza.

Mindemellett a kövér emberek tipikusan jókedélyűek szoktak lenni, jó a humoruk, illetve szép a beszéd -és énekhangjuk. :) Én nem kerülöm őket.

2014. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
53%

Ez általánosítás. Amúgy meg, a legtöbb utálat alapja a tudatlanság. Fogadni mernék ha megkérdeznél valakit aki ténylegesen utálja a kövéreket semmi elfogadható magyarázatot nem tudna adni.

Amúgy meg a külsőnk, minket tükröz, ebben az esetben az életmódot. De ez miatti utálat, igen primitív fajra utál. Mindenkinek a saját dolgával kellene foglalkoznia. Saját magam példáját véve, én egészségesen táplálkozok, edzek, nem iszok, nem dohányzok. Most komolyan aki nem így él azt utálnom kellene? Nem, azzal nekem semennyivel sem lesz jobb, persze véleményem lehet, de, azaz ő élete, az enyém meg az enyém. Mellesleg a legjobb barátaim pont az ellentettjeim ilyen téren.

2014. szept. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak sajnos vannak olyan egyének, akiknek annyira sivár az élete, hogy a másikéval kell foglalkoznia, hogy érezze magát valakinek
2014. szept. 10. 08:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom őket... Különben, legtöbbször az ilyen "utálók" valamit vagy valakit "kénytelenek" utálni, ha mást nem, akkor a kedves kis kölyökkutyát, akit amúgy rövid pórázon sétáltatok, de szerintük "nem való utcára", sőt sehová sem. :D A legtöbb utálkozót egyébként is a megkeseredett emberek közt lehet találni, szerintem talán nem tudják elfogadni, ha mások nem vesznek olyan "komolyan" dolgokat, mint ők. Hozzátéve, hogy nem feltétlenül helyes, ha a kövérséget nem vesszük problémaszámba, mert elég sok gondot okozhat. (Bár még ez sem magyarázza, hogy egyesek miért utálják a gyerekeket, vagy a kiskutyákat, vagy a teljesen ártalmatlan rovarokat, esetleg a kifejezetten hasznos énekesmadarakat... De jellemzően, aki valakit egy tulajdonsága miatt "utál", az nem áll meg egy tulajdonságnál.)
2014. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem utálom őket, és nem is ismerek senkit aki azért utálna valakit, mert kövér.
2014. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy konkrétan csak utálatra gondolsz, vagy azt látod, hogy sokan kerülik őket, és ezt véled utálatnak.

Én több elhízott embert ismerek, akiknek fantasztikus személyisége van, nagyszerű emberek. Nem is kerülöm őket. De ők személyes ismerőseim lettek véletlen folytán, így inkább arra figyelek amit mondanak, nem arra ahogy kinéznek.

De nem tagadhatom le: Mikor megyek az utcán és kövér embereket látok vagy akár munkahelyemen vagy bárhol, az első gondolatom az az, hogy hogy bírja ki? Mikor azt mondják hogy jól érzik így magukat, de látom hogy már a sima sétában is elfárad....

Azon kívül, sokszor a vékonyabb emberek életstílusa nem passzol össze a kövérekével, és ez problémákat okozhat a közös programban (persze ez attól is függ hogy a nem kövér ember milyen életet él).

Ha valaki nem szeretne kövér emberekkel barátkozni ilyesmi okok miatt, azt megértem. Az utálatra viszont semmi szükség. Ha valaki azt mondja, hogy utálja őket, szerintem nem igazán tudna értelmes indokot mondani, hogy miért.

2014. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Mondanál konkrét példát,hogy mikor vetted észre,hogy valaki utálja a kövéreket?

Én személy szerint nem utálom a kövéreket (amúgy nagyon mást sem). Semmilyen extra szaguk nincs általában, semmi olyan, ami egyenesen okot adhatna bárkinek,hogy utálja őket. Viszont azt megfigyeltem,hogy sok ember folyamatosan méregeti/nézegeti egymást -én kevésbé voltam ilyen- és lehet,hogy már ezt a típusú megnézést is rosszindulatúnak veszik. Én vékony vagyok és folyamatosan megnéznek, van aki kicsit csúnyább pillantással, de lehet azért mert "egy porszem beleszállt a szemébe". Honnan tudod? Ez is lehet akár... :) vagy bal lábbal kelt fel, és rosszkedvű, ezért utálatos. Nem pont a kövérek miatt!

2014. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Minden utálat, legyen nemre, kinézetre, identitásra, stb. A tömeges "népbutitásnak köszönhető. Az ember önmagában nem ellensége sem saját magának, sem másnak. A sztereotipia, és a tömeges hülyítés teszi az embert ilyen barommá. A kövérség, mint olyan, nemrég még a jómód jele volt, és sok helyen most is az. Nem vonom kétségbe, hogy a túlzott elhízás egészségügyi problémákat okoz, de gondolj a sok csontkollekció manökenre, színészre. Jó részük súlyos anorexiával, bulimiával küzd. Miért? Mert a társadalmi elvárás ilyen, hogy legyen vékony. Mint oly sok mindent ezt is a gyógyszeripar pénzeli. Gondolj bele, mennyi semmitérő fogyasztótablettát adnak el évente, a sok étrend kiegészítő, és vitamin, ásványi anyag pótlók kíséretében. Mennyi olyan reklám, és mende-monda van azért, hogy rásózzanak az emberre egy csomó vackot. Hány milliárdos üzlet, sztárokat pénzelni, hogy rávegyenek vásárolj normális "BIO" élelmiszer helyett művackokat! Csakhogy "mosolyogjon a hasad"! Ezért aki kövér, az nem normális, azt utálni kell, és éreztetni vele, hogyha nem szedi a fogyi cuccost, akkor kirekesztett lesz. Az "állatvilág" legkiemelkedőbb faja, az ember, hiszen képes természetellenes dolgokra. Képes téli hónapokra, nem felszedni magára hájat. Képesek a nőstények nem hízni szülés előtt. (Nem ecsetelném, hány műmellű UPDATE NORBI-NÉ nem képes szoptatni megfelelő zsírtartalmú tejet adva, mert a természetest letornázza.) Egy mondatban: A Globál Business befalta az emberek józan paraszti eszét, így még az egészségesen telt emberek sem férnek bele a "társadalmi elvárásokba", hátmég az élelmiszer ipar, és a civilizáció betegei, az elhízottak, súlyosan elhízottak.
2014. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!