Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elfogadott köszönés mód?

Elfogadott köszönés mód?

Figyelt kérdés

Mi az elfogadott köszönés mód 15-40 éveseknél?

A tegezés sértő, mert egy idegen, miért tegezi a másikat.

A magázás sértő, mert a megszólított öregnek érzi magát. Tudom, mert már említették.

22 vagyok, de engem úgy neveltek, hogy mindenkit magázni kell, addig, míg meg nem engedi a tegezést. Vagy kb. 5 évvel fiatalabb.

Tudom hogy az egész kula, ahogy van és miért nem csak tegezés van, mint Amerikában.

PL: Kb 1 évvel idősebb csajnak nem tetszett, hogy magázom, a 2 évvel fiatalabbnak az nem tetszett, hogy tegezem.

Hogy is van ez?

Tényleg nem értem.



2014. aug. 30. 13:53
 1/8 anonim válasza:
Nálunk például a konditeremben, mindenki tegez mindenkit, kortól függetlenül.
2014. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ha tegezed és nem hivatalos személy, akkor abból cska annyi jön le hogy közvetlen emberke vagy ami totál jó szerintem :D , tanár,melós stb ezeknek magázva érdemes, öregekkel is ha úgy ítéled meg, de pl ismerős ismerősének lehet sziával, vagy megvárod még ő kezdeményezi a köszönést :D
2014. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aki anyád lehetne, vagy hivatalos személy, vagy bármilyen módon "feletted áll"(pl vizsgabiztos, tanár, etc), azt magázd, a többit tegezd.
2014. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

mi köze ennek a világuralomhoz? O_o

amúgy szerintem helyzetfüggő. például az egyetemen a tanáraink magáznak minket pedig legalább kétszer annyi idős mind mint mi. minden attól függ milyen kapcsolatban állsz a másikkal

2014. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akit csak lehet tegezek (és hülyét kapok, hogy a fiatalok vissza magáznak: bemegyek a boltba, huszonéves kislány áll bent, mondom szia, erre: jó napot!... és ez rendszeres :-( )


Ha idősebb nő, kb. 3-5 évvel akkor csókolom, kezét csókolom, ha férfi idősebb több mint 5 évvel és esetleg hivatalos (tárgyalás, munka, stb.) akkor jó napot.

Ezen kívül meg mindenki szia :-P

2014. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Boltban nem tegezzük le az eladót! Akkor sem, ha fiatal!

Sőt! senkit nem tegezünk le, akit nem ismerünk és nem engedte meg a tegezést.

Idősebbeknek a maga helyett mondhatod, hogy Ön.

2014. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

>> Hogy is van ez?

Úgy van, ahogy neveltek. Az, hogy melyik csajnak és melyik fiatalnak mi nem tetszik, az az ő baja. Tanuljon ő is illemet...

2014. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne keverjük ide Amerikát, örüljünk hogy elég gazdag a magyar nyelv. Mellesleg a németben és (tudtommal) az oroszban is van magázás, meg gondolom sok más nyelvben is. Először is a 15-40 év kicsit tág intervallum, meg személyfüggő is. Valaki írta hogy boltost nem tegezünk, én 22 évesen szoktam tegezni a velem egykorú boltosokat, bár elsimerem, mivel dolgozom én is vevőkkel, volt már hogy sértőnek éreztem hogy a fukszos emberke úgy kezel mint a kocsmaspanját, bár ott se annyira a tegezéssel, mint a stílussal volt a gondom. Szóval én sose szerettem az ilyen illemszabályokat, amik szinte törvényként kimondják h kinek hogy kell köszönni, ez szitufüggő, nekünk kell eldönteni, és persze néha nem jön be. De énszerintem nem kell mindenkit kapásból magázni.
2014. szept. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!