Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan találjak munkát?

Hogyan találjak munkát?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, így semmi tapasztalatom nincs, hogy mégis merre hány méter. Az érdekelne, hogyan keressek/jelentkezzek munkára. Úgy értve, hogy ha álláshirdetésre, (megüresedésre) várok akkor örökké várhatom, hogy meghirdetnek egyet a szakmámban, ha meghirdetnek és azt sem biztos, hogy elkapom. Gyógymasszőr vagyok, és ha végig gondoljuk azzal nagyon sok helyre el lehetne helyezkedni. De nem tudom, hogy szokás a munka keresés, hogy pályázat nélkül, hogy megy, hogy én elküldöm v. beadom az önéletrajzom. Mert lássuk be, nyomulni kell.

Semmi értelmes hely nem keres masszőrt, csak egy csomó szépség szalon, majdnem az összesnél azt olvasni, hogy az se baj, ha nem tud masszírozni, betanítják, csak legyen fiatal dekoratív hölgy. És nem szexmentes.

Egy masszőrnál nagyon nem az a lényeg, hogy néz ki, de ezzel nem is lenne baj, de, hogy szakképzettség sem kell. Ez felháborít. Mert én két évig tanultam nappali tagozaton, ez a legmagasabb masszőr képzés és az oktatás is olyan volt, egyetemi szintű anatómia, orvosok és magas végzettségű eü szakemberek tanítottak, több száz szakmai órával és ugyan ennyi gyakorlattal. Még így is kevésnek tartottam. A masszázs nem játék, nagyon sokat kell tudni hozzá, mert nagyon komolyan lehet vele ártani. Ez nem olyan, hogy megmutatják, aztán betanulom a mozdulatokat. Eleven két embert nem lehet, egy formán masszírozni (különböző testalkatok) és tudni kellene mit miért, hogyan stb. csinálom. Én jelesre vizsgáztam amúgy és minden ismerősöm dicsér. Elkanyarodtam a témától egy kicsit. A lényeg, hogy a tanult szakember vagyok, csak fogalmam sincs, hogy helyezkedjek el.



2014. aug. 22. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Írtam privát üzenetet.
2014. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem svédmasszázs tanfolyamom van, én is jártam gyógymasszőrire, habár félbehagyatam, nagyon hasonló cipőben járok mint Te.

Jelenleg próbálok ismerősöket keresni, akik szívesen kipróbálnák a masszírozásomat. Régebben volt ügyfélköröm, csak nem Bp-en.

Jó lenne vállalkozóként, üzlethelységet bérelve végezni a munkámat, de ehhez nincs megfelelő ügyfélkör, és anyagi háttér. (az adózás is rémisztően nehezen kitermelhető) Nem szeretném elveszíteni a befektetett pénzt, ha mégis belefognék, nem borítékolható előre, hogy lábon marad az ember. Bár tudom, fodrászok is akár egy évig is profit nélkül dolgoznak, csak mert visszaforgatják az üzletbe a bevételt.

Érdekelnének a Neked eddig körvonalazódott megoldási lehetőségeid. Konzultálnál másokkal?

Milyen cégekhez, intézményekhez adnál be úgy jelentkezést, hogy ott éppen nincs meghirdetett állás?


Üdv, József

2014. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is, a vállalkozás valóban nem könnyű, ismertségi kör, állandó vendégek és valamennyi alaptőke is kell hozzá. Így én is csak max a távoli jövőben gondolkozok rajta.

Én elsősorban, a lakóhelyemen vagy ahhoz közel szeretnék munkát, de nyilván ha messzebb találnék lehet, hogy azt is elvállalnám. Nyitott vagyok, de legelső sorban, hotelekben, szállókban, fürdőkben, wellnes központokban gondolkozok, mivel ezeket biztosabbnak tekintem, mint egy kis szépség szalont. Mivel meg van a képesítésem, így egészségügyi intézményekben is el tudnék akár helyezkedni, rendelők, kórházak, rehabilitációs központok. De ezek csak másod lehetőségek, ugyanis a munka lehet, hogy itt túl monoton lenne. Illetve ajánlani tudom az edzőtermeket, ott is szokott masszázs lenni egyik másikban. Igazából, még sehová sem küldtem önéletrajzot, de a fent említett helyekben gondolkodok. Általában szerintem ritka, hogy csak úgy hirdetnek vagy nem tudom, de vesztenivalóm nincs, legfeljebb nem válaszolnak, meg törlik az ö.rajzom, a jobbik esetben meg felhívnak, akár ha még egy év múlva is.

Azt tudom még írni, ha van lehetőséged, maszekban, igaz azt nem szabadna, de mindenki csinálja.

2014. aug. 24. 14:56
 4/4 anonim válasza:

Amit a leírásban említettél, erotikus masszőrök. Oda nem képzett masszőröket keresnek, csak olyan embereket aki az erotikát is vállalja és végigtapicskolja mellé a vendég hátát hogy mégis "masszázsnak" nevezzék és ne ku***álkodásnak. Sajnos nagyon sok ilyen van, vigyázni kell velük. Viszont néha találni rendes masszőrnek szóló hirdetéseket is, csak kitartóan kell keresni. :)

Én is ebben a cipőben járok azzal a különbséggel, hogy én keleti masszázsokat csinálok. Ezzel talán még nehezebb elindulni, de nem adom fel! :)

2014. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!