Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen dolog úgy köszönni...

Milyen dolog úgy köszönni valakinek, hogy "Üdvözlégy, László! "?

Figyelt kérdés
Csak nekem furcsa?
2014. máj. 27. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a Mária furcsább.
2014. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De most tényleg, szokás így köszönni valakinek?
2014. máj. 27. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy a nem megszokott formában is megértetted a köszönés mivoltát. Magas szintű értelmi érettségre és bő szókincstárra vall. Sajnos a többség ezeket nem érti meg és furcsállja.
2014. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én, ha tehetem változatosan köszönök. Szerintem nem megszokott a köszöntés de teljesen rendben van. Én biztosan nem venném rossz néven, a valaki így köszöntene, és valami hasonlót válaszolnék :)
2014. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Én meglepődnék az tuti. Azt hinném hogy hülyéskedik az illető.
2014. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Miért?
2014. máj. 27. 15:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert elképzeltem a nevemmel, és elég vicces. Hát nem hétköznapi na. De ha vannak vallásos barátaid akkor az ő köreikben biztos elfogadott. Azért el kell ismerned nem egy megszokott köszöntés ez. Az üdvözöllek jobb szerintem, ez egy változata az üdvözlégy-nek.
2014. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A művelt ember nem arról ismerszik meg, hogy állandó jelleggel használja a hatalmas szókincsét, hanem abból, hogy mindenkivel megtalálja a hangot. Amúgy sem illik így köszönni szerintem, hiszen mindenkinek az "Üdvözlégy, Mária" kezdetű imát juttatja eszébe, így, ha közvetve is, de istenkáromló. Tehát mindenképpen csak (rossz) viccként tudom elképzelni, hiába nem vagyok vallásos.
2014. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jópofa. :)
2014. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Vagány, köszönj vissza úgy hogy TISZTELETEM NAGYURAM:)
2014. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!