Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vissza lehet tegezni a rendőrö...

Vissza lehet tegezni a rendőröket?

Figyelt kérdés
Én kezdetektől magáztam őket, nem mertem visszategeződni. 25 vagyok, a rendőrök nálam 5-10 évvel idősebbek.

2014. ápr. 12. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha valamilyen szabálytalanságért igazoltatnak, akkor inkább ne.
2014. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem ajánlatos.

Már csak azért sem mert idősebbek. Az ennyivel idősebbeket nagyrészt magázom, hacsak nem emelik ki, hogy tegezhetem. A másik ok meg, hogy nem a barátod, vagy valami.

2014. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Visszategezni? Miért a rendőrök tegeznek téged? :S
2014. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendőr letegez, akkor én is tegezem.

27

2014. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet, csak nem ajánlott. Egyrészt, ha a rendőr korrekt, akkor add meg neki a tiszteletet, másrészt ő meg tud téged szívatni :)
2014. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, hogy a rendőröket senki sem oktatja ki a helyes viselkedésről. Vagy ez még az állambácsi négyosztályos rendőreinek hagyatéka ?
2014. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gromo válasza:
67%

Kezdjük azzal, hogy a rendőr, mint hivatalos minőségben intézkedő közalkalmazott, felnőtt, azaz 18 életévét betöltött egyént nem tegezhet a szolgálati- és illemszabályok szerint. Amennyiben az intézkedő rendőr 16-17 éves kamaszt igazoltat, ebben az esetben elvileg megengedhető a tegező viszony ("csendőrpertu") de az illemszabályok ebben az esetben is inkább a magázódást javasolják.Hivatalos esetben még inkább. Gyermekkel szemben minden további nélkül megengedhető, hogy a felnőtt rendőr tegezze.

Amennyiben felnőtt vagy és a rendőr letegez, ebben az esetben sem illik visszategezni ( mondjuk úgy, hogy más bunkósága* nem jogosít fel téged arra, hogy te is bunkó* légy...), ebben az esetben - ha ez számodra sértő - udvariasan lehet jelezni felé, hogy hagyja el a tegező megszólítást. Ettől akkor lehet eltekinteni, ha a rendőr jóval idősebb mint te ( mondjuk 20-30 évvel) és a tegező mód használata nem sértés célzatával történik.

A dacból történő visszategezés intézkedő rendőrrel szemben azért sem célszerű, mert úgymond a "hatalmában vagy", amennyiben szembesíted őt saját bunkóságával*, megsértődhet és csak neked lesz rosszabb.


*bunkó : ez esetben az illemszabályokban kevésbé jártas egyént jelent. :D

2014. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
CSAK ISTENT NEM LEHETNE LETEGEZNI, ELVÉGRE Ő AZ, AKI TEREMTETTE EZT A VILÁGOT, MEG AZ EMBERISÉGET!! Na őt viszont mindig tegezi az, aki imádkozni megy a templomba. Na akkor őt vajon miért tegezik folyton a hívők? Na ez jó kérdés, de itt már azt hiszem egy kicsit elkanyarodtam a témától, ahelyett hogy ezt inkább új kérdésbe írtam volna ki. Na de inkább maradjunk továbbra is a témánál.!
2018. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi előző voltam: Még annyit hozzáfűznék, hogy nekem sem érdekem, hogy emiatt meggyűljön a bajom a...
2018. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!