Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor kell magázni vagy...

Mikor kell magázni vagy tegezni valakit?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, ha valaki idősebb tőlem x évvel csak akkor tegezhetem ha megengedi? Mondjuk egy 30 évest? Az egyik volt tanárom 30 éves körül van 32 max, de nem merem letegezni mert nem engedte meg, viszont csókolomot meg olyan ciki köszönni. Hogy van az etikett?
2011. júl. 22. 14:13
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem köszönj neki jóreggeltet vagy jónapotot a napszaktól függően. Meg viszlátot. Nekem is ezzel van bajom de én ezt szoktam csinálni.
2011. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez rendben is van. Mégis csak a tanárod. Van egy kis tisztelet felé ezzel hogy nem tegezed le.

A jó napot és társai tökéletesek. Ha zavarja vagy esetleg iskolán kívül megengedi úgyis fog szólni.


Engem például néha zavar ha egy bevásárlóközpontban vásárolok és a pénztárosnak jó napottal köszönök ő meg hellozik vagy sziázik. Viszont cserébe én is letegezem.

Ha viszont ő köszön "napszakosat" én is megtisztelem azzal hogy magázom. Még ha jóval fiatalabb is nálam.

2011. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nőről van szó. Jó napot-ot nem köszöntem még neki, nem is szeretnék. Nagy bunkóság lenne letegezni?
2011. júl. 22. 14:25
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem addig ne tegezd amíg ő nem mondja. A rendőrt, dokit stb. sem tegezed le és lehet hogy nem sokkal idősebb. Szerintem tanárnak is jár ez a fajta tisztelet.
2011. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel a tanárod volt, ezért igen, nagy bunkóság lenne. Más esetben egyedi elbírálás alá esik, igaza van az egyik válaszolónak, én sem szeretem, ha letegez egy idegen (pl. eladó), de ő nem fogja szóvá tenni. Ha az utcán megszólítasz egy 30 éves nőt/ffit (mindegy), hogy hol van ez meg az, akkor tegezheted és magázhatod, de a volt tanárodat csak akkor ha megengedte, akár nő, akár ffi. Amúgy nem ciki magázni, a csókolom neked lehet, hogy ciki, de ha arra gondolsz, hogy a kezét csókolom rövidítése, akkor már nem annyira. Ezért marad a Jó napot/reggelt,/estét kívánok, Tanárnő! megszólítást.


33F

2011. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lin71 ***** válasza:
100%
Ha korábban nem kérte, hogy tegezd, akkor magázni illik, de nem a proli "Magának is jó napot" verzió, hanem az "önnek is" a helyénvaló. És mivel nőnek köszönsz, ha magázod, tiszteled egyrészt mint a tanárod, másrészt mint nőt. Ha tisztelettudó vagy, nagyon értékeli majd. :)
2011. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!