Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatal ápolónőket lehet...

Fiatal ápolónőket lehet tegezni? (20-25+)

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 19:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, én 21 vagyok.
2011. jún. 10. 19:50
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenném.

Nem a régi haverod, hanem egy "hivatalos" személy. Pont úgy, ahogy egy 60 éves ápolónőt, vagy egy 25 éves orvost se tegezel le elsőre.

Ha akarja, majd ő felajánlja neked, hogy tegezd nyugodtan, ezt úgyis a nőnek illik.

2011. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Nekem elég furcsa lenne egy velem egykorút magázni. Most, gimi utolsó évében jött több új tanár az iskolába, az egyikkel még volt olyan, hogy egyszerre jártunk suliba (8 évfolyamos gimi). Minket már nem tanítottak, csak helyettesíteni voltak bent nálunk, ott viszont gond nélkül tegezhettük őket.
2011. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha ő is tegez akkor te is tegezheted. Elvileg egy ápolónő nincs magas státuszban, nem doktor ő.
2011. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ok ok, de ugye aki elsőnek belép a szobába az köszön elsőnek, tehát akkor kapásból lehet tegezni?
2011. jún. 10. 23:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kapásból lehet magázni. Ilyenkor nem azért tegezünk/magázunk, mert a korunk egyezik/különbözik, hanem mert hivatalos formában találkozunk. Ha később annyira jóban lesztek, lehet tegeződni.
2011. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 napietus ***** válasza:
nem. ha akarja, felajánlja a tegezést, de nem szokták, csak ha összebarátkoztok esetleg. ez hivatalos kapcsolat.
2011. jún. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint a magázódás nyert.

Tudom kicsit hülye kérdés, de nem olyan régen előfordult az eset és zavarban voltam, mert egy fiatal lány volt az ápoló, aki még nagyon szép is volt és nem tudtam, hogy most akkor szia vagy csókolom.


Köszi a válaszokat mégegyszer!

2011. jún. 11. 01:33
 9/14 napietus ***** válasza:
csókolom jobb :) én 29 vagyok, és most már megszoktam, de húsz éves korom körül nagyon jól esett, ha férfiak kezit csókolommal köszöntek. az ilyeneket alapból jólnevelt, rendes embernek gondoltam.
2011. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, hivatalos kapcsolat. És nem muszáj csókolomoznod, egy udvarias, és hivatalos "Jó napot kívánok" tökéletesen megfelel.
2011. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!