Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegezni vagy magázni?

Tegezni vagy magázni?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja már párszor mondta hogy tegezzem,de nem tudom.Nem idős mert 45 éves én meg 25.

Csak nagyon sok olyan dolog van amit én nem tudok "megbocsájtani"neki,sokszor bántott engem meg a párom szavakkal.Persze nem foglalkozok vele mert jövő hónapba költözünk a saját házunkba.

Nem tudom elfogadjam-e tegezési felajánlást vagy ne.

Ti tegezitek az anyósotokat?Ha nem a legjobb a viszonyotok akkor is?


2010. aug. 11. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem fogadod el, akkor egyrészt elutasitod a közeledését, ezzel rontod a kapcsolatotokat. Másodszor szerintem csak téged néznének emiatt hüyének - ha egy fiatal ragaszkodik a magázáshoz, az elég furcsa.

Inkább kezdjetek közeledni hozzá, ha már megtette az elsö lépést.

2010. aug. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

mondta már h tegezzem,de nem megy...csak a külvilág felé szeret,meg a fiával sem ugy bánik mint egy normális anya,nem is vagyunk ott sokat,nem hiszem hogy valaha fogom tegezni



(az apját meg majdnem első perctől tegezem,ő tipikusan az akit akkor is letegezne bárki ha 90 lenne,nem 50)

2010. aug. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsd el,hogy ő nevelte fel a párodat! Ha meg is bántott (gondolom,te is őt),meg kell bocsájtani. Ha felajánlja a tegezést,azt illik és el is kell fogadni!

Örülj,hogy szeretne veletek jó kapcsolatot kialakítani.

2010. aug. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én sose bántottam meg,soha nem vitáztam vele.(pedig már kértek sokan hogy olvassak be neki,de megadom a tiszteletet mert így neveltek)Ö se a szemembe mondja hanem ha kialakul a fiával a vita akkor bele fűz engem is,olyankor vagyok én minden csak nagyságos kisasszony nem:(Volt hogy anyummal összevesztem(soha nem volt jó a viszonyom vele,nem ö nevelt fel,elhagyott stb..)és azt vágta a párom anyukája a fejemhez mikor sírtam anya miatt hogy én egy hazug vagyok meg hogy anyámnak igaza van.Akkor nagyon fájt ez a kijelentése,mert hátba döfött addig azt hittem szeret:P(Már rájött milyen anyám valójában)
2010. aug. 11. 07:50
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Amig nem érzed úgy te is, hogy tegezni szeretnéd, nyugadtan magázd.Lehet,hogy közeledésnek szánta, de kérhetsz időt, amig képes leszel rá.El is mondhatod azt is, hogy sokszor rosszul esett, amit mondott, most nem tudsz hirtelen ezen túllépni. Nem baj, ha szemebsül azzal, amit tett. Úgyis elköltöztök, nem lesz napi kapcsolatotok. Aztán, ha rendeződik a viszonyotok, magától kialakul a tegeződés, ahogy apósoddal is.

á

2010. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A felajánlott tegezést nem elfogadni illetlenség. Megesik, hogy az embernek nem áll rá a szája egy darabig, de erre oda kell figyelni.
2010. aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 elitestars válasza:
100%

Elhiszem hogy fájt, mikor ilyeneket vágott a fejedhez (mikor azt mondta h anyádnak igaza van)

Biztos csak idegességből mondta, vagy gyorsan témát kellett váltania... Nem biztos hogy komolyan gondolta.

2010. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én párom szülei kb. 1 hónap után mondták, hogy tegezzem őket. Azóta eltelt másfél év, de még mindig nem szoktam meg, nem áll rá a szám, de persze tegezem őket, ha egyszer erre kértek :)

Egyébként én 20 éves vagyok, a szülei meg 46,50. És teljesen jó kapcsolatban vagyunk, sosincs semmiből vita, és ennek nagyon örülök :)

2010. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Az én barátom 22 éves, szüleim kicsivel 40 felett, ők kérték, hogy nyugodtan tegezze őket, de a barátomnak nehezen megy:) Szerinte akkor nincs meg a tisztelet..Egy hello-t néha ki tud bökni, hogy azért ne "csókolomozza" le őket:D


17/L

2010. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én tegezem a kezdetek óta, ő 55 éves. de megértem ha neked valami miatt fura. próbáld egy kicsit erőltetni, hátha megszokod
2010. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!