Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás szalagavatókor...

Miért szokás szalagavatókor "menyasszonynak-vőlegénynek" öltözni és keringőt táncolni?

Figyelt kérdés

Tudja valaki, hogy ez honnan ered, miért teszik? Kíváncsi vagyok rá, mert nem tudom..

Előre is köszi a normális válaszokat :)

22l


2009. dec. 19. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

ez egy jó kérdés. :) Nálunk nem így lesz, mi nem öltözünk ki, és nem keringőt táncolunk.

19L

2009. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
91%

Szerintem sznobizmus van a hátterében, a régi flancos bálok hangulatát próbálják visszacsempészni illetve megőrizni.

A saját koreográfiájú, életközeli osztálytáncok, műsorok nekem szimpatikusabbak.

2009. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

:)

Hát, tényleg van benne valami, azonban a cél nem az, hogy menyasszonynak és vőlegénynek nézzenek ki, hanem ez egy tipikusan keringő ruha. A bálokon viszont a keringő szokott lenni a klasszikus tánc. Régebben kölcsönzőkben lehetett kapni "keringő" ruhákat is, de ma már inkább az esküvői ruha kölcsönzőkből érdemes ruhát kölcsönözni, mivel ott szinte újak vannak, nem sárgák és sokféle van, bár az áruk is húzósabb, mint a táncos ruhakölcsönzők ruháié.

2009. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket :) Nálunk nem volt, mivel lényegében "lányiskola" voltunk,persze meglehetett volna oldani kölcsönfiúkkal ;) de nem is tetszett,mert mindenki ezt csinálta, szóval mi ezt kihagytuk anno :)

Ezért érdekelne, meg mert most van szezonja a szalagavatóknak!

2009. dec. 19. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem volt bál. Előadtunk egy műsort, és elmentünk egy szórakozóhelyre.
2009. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ezt is az egész nap otthon unatkozó anyukák találták ki a gyerekeiknek.. nekem jövőre lesz de nem értem hova ez a nagy felhajtás? sznobizmus.
2009. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás. Szerintem is egy kicsit sznob. Ezzel az erővel reneszánsz kori körtáncokat is előadhatnának.
2009. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D :D :D az utolsó komi nagyon tetszett :D!
2009. dec. 28. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!