Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek, hogy köszönjek?

Kinek, hogy köszönjek?

Figyelt kérdés

Holnap fogom megismerni a barátnőm családját.

Az anyjával és a nővérével él.

Köszönök az anyjának, bemutatkozom, ha szerencsém van kezet nyújt és kezet is fogunk, én nem nyújthatok kezet mert nem illik.

De mi a helyzet a nővérével?Nem sokkal idősebb nálam, köszönök neki is, de ő kevesebb eséllyel fog kezet nyújtani, viszont neki is ugyan úgy bemutatkozom?!

Csak így olyan hülyén tudom elképzelni,hogy odaállok xy vagyok, és hello.


2014. márc. 23. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Eddig jó, amit leírtál.

Ezen túl, ha nem kezdik el ők a beszélgetést, akkor mondd te, hogy köszönöd szépen a meghívást, és milyen szép a lakásuk, a barátnőd már sokat mesélt róluk, stb.

Innentől már magától kell mennie a kommunikációnak.

2014. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A barátnőd mutasson be.
2014. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig nem hülye, hanem helyes... annál jobbat nem tudsz csinálni, mint hogy odamész és azt mondod: Szia, én vagyok Panni.

Ami pedig a kézfogást illeti: az nem része a köszönésnek ! Lehet köszönni kézfogás nélkül is. Ha nem vagy biztos a dolgodban, ne nyújts senkinek kezet - ha meg amaz nyújt neked, akkor fogadd el. Ez a legjobb politika.

2014. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!