Hogyan köszönjek?

Figyelt kérdés
Van egy szomszédunk. Elég közvetlen, jó fej. A negyvenes évei elején van, de max 35-nek néz ki. 16 éves lány vagyok, hogyan köszönjek? A csókolom kizárva..elég furcsa lenne. Letegezhetem vagy nem?
2013. aug. 14. 11:47
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Letegezni nem illik. Köszönj jó napot-ot, ha zavarja, úgyis felajánlja a tegeződést.
2013. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Természetesen nem tegezheted le. A normális köszönés egy idősebb szomszéd felé a Jó napot lenne. Nem kell erőltetni a tegeződést, az ilyesmi kialakul magától, ha olyan lesz a viszony.
2013. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm.
2013. aug. 14. 14:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Részben azért is kérdeztem, mert Görög Ibolya-Mindennapi maceráink című könyvében azt írja, hogy minden esetben a nőnek/lánynak kell felajánlania a tegeződést kortól függetlenül. (Ő volt a Miniszterelnöki Hivatal protokollfőnöke amúgy) De ezt a nagy átlag nem tudja és lehet a szomszédunk sem, ezért tiszteletlenségnek venné..
2013. aug. 14. 14:53
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
45%
A kortól függetlenül felnőtt nőkre vonatkozik. Azért elég furcsán venné ki magát, ha egy 12 éves megengedné egy ötvenesnek, hogy tegezze. Te még nem tartozol a felnőtt kategóriába, így ez rád egyelőre nem vonatkozik.
2013. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ohh, akkor már minden világos. Köszönöm.
2013. aug. 14. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom beszélgettetek már, ha tudod, hogy közvetlen és jófej. Akkor tegezett téged, vagy magázott? Ha tegezett nyugodtan tegezd vissza, nem öregember még ennyi idősen.

Ha magázott, akkor te is magázd.

2013. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ő mindig tegezett.
2013. aug. 14. 23:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!