Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben mi az etikett?...

Étteremben mi az etikett? Mire figyeljek oda hogy ne tűnjek "bunkónak"?

Figyelt kérdés
Pl.ha belépek,elég-e egy jónapot vagy az illetlenség? Vagy lehet-e üvegből inni?Intsek a pincérnek vagy elég csak odaszólni? Táskát hova rakjam meg hasonlók? Köszönöm!
2008. júl. 23. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha belépsz jó napot kivánokkal kell köszönni, de nem túl hangosan, csak jelzés szinten. Táskádat teheted a szék karfájára, a kabátodat viszont a fogasra kell tenni. Üvegből nem ihatsz. További része: késsel villával kell enni végig, hiába tudnád az ételt csak villával is megenni. A húst előre nem vághatod fel. A pincérnek inteni kell, ha szeretnél valamit. Ha férfival vagy vendéglőben, ő rendel helyetted. Neki is kell fizetnie, még akkor is, ha nem randiról van szó, legfeljebb kint rendezitek a költégeket. Borravalót is illik adni, bár nem elvárás, általában az összeg 10%-a
2008. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most lapoztam fel a Tudni illik, hogy mi illik c. régi gyöngyszemet, abban az áll, hogy étterembe, szórakozóhelyre, kocsmába a férfi lép be először, sosem a nőt engedi előre, mivel nem tudhatja, hogy bent mi történik, és mintegy a veszélyes helyre a férfi meg először, hogy kellő időben tudjon dönteni arról, hogy bemenjenek-e a hölggyel. Meg a kabát lesegítése, no ez is érdekes, ha huzatos helyen kell levenni a kabátot (pl. a bejáratnál van a fogas), akkor a férfi először kibújik a kabátból, aztán segíti le a nőről, és utána akasztja fel a kabátokat, hogy ne a nő álljon kabát nélkül a huzatban. Kifelé menet a sorrend pont fordítva van, értelemszerűen. És kifelé menet már előre kell engedni a nőt.

Táskát az asztalra tenni illetlen, ölbe, vagy a székre lehet tenni.

2008. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Ne fogdosd a pincérnő mellét, ne köpd a bagólevet az asztalra...
2008. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi ! :) Egyébként lány vagyok,szal nem fogom fogdosni a melleket...:D

Még 1 kérdés: ha mondjuk nem tudom megenni az egész kaját,akkor otthagyni illetlenség? Vagy inkább rakjam át egy ételhordóba az asztalnál? Bocs,lehet h hülyeségeket kérdezek de nem nagyon járok étterembe és nem igazán tudom h mi szokás...:S

2008. júl. 23. 16:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Otthagyhatod nyugodtan. Ha valóban sok maradt megkérheted, hogy csomagolják be neked. A legtöbb étterem erre be van rendezkedve csinos kis műanyag dobozokkal.

Sajátkezűleg ételhordóba rakni nem illetlenség de mégsem illik. Furán veszi ki magát egy olyan helyen ahova direkt azért megyünk, hogy kiszolgáljanak minket és gondtalanul élvezhessük a vacsorát és a társaságot.


Valóban késsel villával illik enni. De amerikában pl fel lehet darabolni és utána villával megenni. Ott nem illetlenség. :D

Üvegből inni nagyfokú illetlenség.

A pohárból kikotorni a jeget, citromot szintén nem illik.

Kivéve a gyümölcskoktélt amit ehhez megfelelő kanállal szolgálnak fel.

A poháron a rúzsnyom gusztustalan, illetlenség.

Táskát nem rakjuk a földre. (mellesleg sosem!)

Mivel a férfiak többnyire nem ismerik a "férfi lép be előbb" szabályt, többnyire udvariasan előreengednek... :D

illik nem kioktatni de el lehet beszélgetni erről.

Mivel a legtöbb fiú nem tudja, hogy neki kéne rendelni... nyugodtan beszélhetsz a pincérhez, nem követsz el rettenetes illetlenséget de csak a saját rendelésedet mond el!

Ha kértek előételt, levest, főételt a pincér úgy fogja kihozni, hogy az főétel kb egyzerre kerüljön elétek. Vagyis ha te eszel levest, azt te megkapod, a párod nem kap addig ételt amíg be nem fejezed. Ílyenkor nem kell megvárnod, amíg neki is hoznak ételt:) Nyogodtan nekiláthatsz, ha ő nem kért se előételt, sem levest.

Ha hasonlókat kértetek akkor illik megvárni amíg a másiknak is kihozzák a fogást.

A pincérnek (ha van férfi a társaságban) csak a férfi inthet.

Egyáltalán...

viselkedj nőiesen vagyis szolídan, csendesen, diszkréten és akkor nagy hibát nem ejtesz! A legtöbb szabály nagyon régről jön és (sajnos) a nagytöbbségét nem ismerik manapság. Ha pedig nem ismeri a partner (sok esetben az éttermi dolgozó sem) akkor nehéz betartani.

2008. júl. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat,sokat segitettetek! :)

Írjatok még nyugodtan!

2008. júl. 27. 11:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az előreengedős nálam más helyen is ösztönből jön. Nem szeretek először bemenni új helyre, mindig előreküldöm a férjemet "terepszemlére". :D
2008. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
A lényeg nö böfögj és ne vágd fel előre az ételt,hogy aztán a villávla belapátolhasd..nem vagyok egy sznob majom,de én otthon sem tudok igy enni,ez az egy ami szruja a szemem:D Egyébként azt nemtudom,sokat gondolkozok ezen,hogy igazából ha a kanalatt a jobb kezem helyett a balba fogom,mert tegyükfel balkezes vagyok az "illetlenségnek" számit?eddig mindig jobb kézzel ettem étteremben,ha már oda rakta le a pincér. (jobb oldalra)
2008. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki balkezes, az ehet nyugodtan bal kézzel, ez nem illetlenség.
2008. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
fontos ha bemész JONAPOT KIVÁNOK te köszönyj előre ne ő neked utána tegyél egy kis mosolyt mert nem kerül pénzbe.halkan köszönj ne feltünően.a táskából vedd ki ami neked kell akszd fel vagy tedd a szék támlájára.a kabát mindenképp a fogasra kerüljön.ints a pincérnrk és ne ordits ha lehet férfi tegye.a férfi kérjen helyeted ha lány vagy.a férfi is fizessen.távozáskor viszlát és egy kis mosoly.
2009. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!