Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Falun a férfiak mindent a...

Falun a férfiak mindent a nőkkel cipeltetnek?

Figyelt kérdés
Láttam egy pár dolgot a hétvégén - férfi beáll az autóval az udvarra, asszony rohan ki, veszi ki a csomagtartóból a 6-os ásványvizeket, asszony nagy köteg tüzifát visz be, miközben férj cigizik.....ez Pesten nagy bunkóságnak számítana egy férfi részéről!

2014. febr. 3. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert láttál 1-2 ilyen példát, már sikerült is általánosítani egyet? Meg persze pont Bp az a hely ahol minden férfi egy hős lovag...
2014. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nmecsak 1-2 példát láttam, de beszélgettem is a helyiekkel, és ők mondták, hogy ez falun teljesen természetes dolog, hogy amit az asszony elbír, azt ő cipeli. És minden olyan fizikai munka, amit az asszony meg tud csinálni, az női munka. (Pl. ásás, kapálás)
2014. febr. 3. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Falun nőttem fel, de az ásás biztos hogy nem női munka volt. A kapálás már inkább, de az a könnyebb fizikai munkákhoz tartozik. A begyújtás sem a nőké volt, így pl. nagyanyámnak ritkán kellett köteg tüzifákat cipelnie.
2014. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Nem, nem cipeltetnek mindent. Viszont tény, hogy mi itt falun nem picsogó plázacicák vagyunk, és nem szégyelljük megfogni és vinni azt, amit elbírunk. De kertet még az életben nem ástam, pedig nem kicsi van.
2014. febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy minden pesti lány plázacica, hanem alapvető férfitulajdonság (lovagiasság), hogy ha egy adott helyzetben cipelni kell valami nehezet, és ott van egy férfi meg egy nő is, akkor a férfi fogja felkapni, és nem hagyja, hogy a nő cipekedjen. Persze ettől függetlenül, bármelyik pesti nő hazavisz 5 kg krumplit a piacról, ha épp nem férfival van.
2014. febr. 3. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Falun jobban érvényesül a munkamegosztás. Amit a nő el tud végezni, azt el is végezheti. Nem kell mindig megvárni, hogy a másik megcsinálja helyetted. Sőt, falun még a gyerekek is sokszor segítenek még a komolyabb dolgokban is. Gyerekként sokat nyaraltam falun. Mégsem láttam, hogy a nőket málhás szamárnak használták volna. Olyat viszont láttam, hogy hazafelé nem csak a férfi cipelt mindent, hanem a nőnek is tele volt mindkét keze. Úgy érzem, ez így tisztességes.
2014. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"Nem arról van szó, hogy minden pesti lány plázacica"


Ja, hogy így már nem tetszik az általánosítás? Nem én kezdtem. Pesten ugyan úgy vannak bunkó embere, mint vidéken. Ez nem attól függ, hogy ki viszi be a fát.

2014. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

a nagyszüleim igazi régivágású falusi emberek voltak.

a nagyim hazacipelte egyedül az 5kg-s mosóport, de a malomból a papa hozta az 50 kilós lisztes zsákot.


náluk olyan természetes volt hogy mindig segít az egyik a másiknak, de ha épp nem volt ott a másik, akkor bizony egyedül is boldogulni kellett.


mi bunkó pestiek vagyunk a párommal :) kocsival járunk vásárolni, viszont a cuccok nem teleportálnak a csomagtartóból a hatodikra, szóval mindkettőnk kezében van bőven mikor ballagunk a lépcsőház felé.

mikor kitoljuk a parkolóba a bevásárlókocsit, akkor sokan furcsállhatják hogy én pakolok, a párom meg nézi. ez nem azért van mert neveletlen lenne, hanem mert olyan kontrollmániám van, hogy csak úgy jó ha én rendezem a dolgokat.

2014. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!