Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jól tettem hogy magázom?

Jól tettem hogy magázom?

Figyelt kérdés

Van egy kedves állatorvos hölgy, nálam kb tanán 7-8 évvel lehet idősebb, szóval mondhatni nem nagy a korkülönbség. Fél éve voltunk nála ivartalanításon, és nem tegeztem le, mert szerintem nem illik, de ez a magázódás is kissé kínos. Arra már nem is emlékszem hogy ő tegezett vagy magázott, nemsokára megint megyünk hozzá. Ha esetleg ő letegez akkor én is visszategezhetem? vagy maradjak a magázásnál?

23/N


2014. jan. 22. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Jól tetted, hogy nem tegezted le. A magázódás nem kínos, csak számodra szokatlan. Megoldás: az önözés (vagyis nem "maga", hanem "ön"). Ez már távolságtartó ugyan, de elegáns és tisztelettudó.

Ha legközelebb hozzá mész, visszategezheted ugyan, de ne tegezd vissza. Hiába iskolázottabb, Te maradsz erkölcsi fölényben.

2014. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tegezd, visszategezheted nyugodtan. :)

Én 26 vagyok, de 60-70 éveseket is tegezek, egyikünk sincs ettől erkölcsi fölényben, ugyanúgy tisztelem őket. Talán csak nem szeretnek magázódni, és tudják, hogy tisztelet szempontjából semmilyen jelentősége nincs, ha nem túl hivatalaos a hely. Ez szerintem még belefér.

2014. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Nem partira mész, hanem egy szolgáltatását veszed igénybe.

Szerintem nála fel se merül ez a kérdés. Az ön, vagy maga helyett szólíthatod egyszerűen doktornőnek.

2014. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!