Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nektek erről mi a véleményetek...

Nektek erről mi a véleményetek? Jól tettem?

Figyelt kérdés

A kérdés nem fake, tényleg megtörtént.


Most lettem 18 pár hónapja, elmentem boltba, eddig (még 17 évesen is!) adtak sört, most meg veszekednem kellet az eladóval, mert álítólag új törvény szerint személyit kell mindig felmutatni. 11 éves korom óta oda járok vásárolni(akkor még nem sört)! A fönököt is ismerem! Elöttem bezzeg, ott veszi egy 30 éves az alakoholt és nem szólnak neki semmit.


Erre felhívtam a fönököt, majd közöltem vele a sztorit, és azt mondta ránéz az eladókra (ő ismer engem), csak a sztorihoz az is hozzá tartozik, hogy 5 hónap után cserélődnek az eladók (szal hiába járok ide régóta, mindig új eladók vannak).


És az lett a vége, hogy ez a 2 eladó is ki lett rúgva. Jól tettem? (mert azért a köcsögségnek is van határa!)


2012. júl. 10. 17:20
1 2
 1/12 bibus26 ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy 17 évesen kaptál sört,nem az,hogy elkérték a személyidet 18 évesen.Ha van egy "jóakarója" a főnöknek,úgy megbüntetik,hogy más boltot kell keresned.Az eladónak az a dolga,hogy megbizonyosodjon arról,hogy tényleg nagykorú vagy.Nem felnőtt,mert akkor ezen nem akadtál volna ki,és nem rúgatsz ki 2 embert,aki lehet,hogy nem tud vacsorát adni a gyerekeinek,mert a kedves vevőnek nem tetszik valami.A törvény,az törvény.
2012. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

de nemaz a baj, egyik eladó már elég régi (őt nem rugták ki 5 hónap múlva) és ő már adott sört, és tudta hány éves vagyok. Meg nem igaz, hogy nemlátszik hogy 18 vagyok.


Azon akadtam ki hogy azt mondta az eladó hogy:

Ez mi? Mondom sör. Elkezdi nem nézel ki 18-nak de még 17-nek se.


Azért meg hogy új törvény van, és nem hordok személyit messzire, az szerintem normális, hogy én erről egy szart se tudok. Most személyiért meg nem megyek haza.

2012. júl. 10. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ez nem új törvény. 1000 éve csak 18 éves kor felett lehet dohányt illetve alkoholos italt venni. és a életkor igazolására pedig a személyi szolgál.

amúgy mindig nálad kell hogy legyen a személyi igazolvány. nem véletlenül hívják így. ezzel tudod magad igazolni.

nem bemondásra megy.

egy 30 évesen látszik hogy nem fiatalkorú de te is írtad "Most lettem 18 pár hónapja" ezt tudni kéne az eladónak?

az eladót azért is kirúghatják hogyha fiatalkorúnak ad el sört. arról pedig szintén nem ő tehet hogy te képtelen vagy magadnál tartani egy kis vacak műanyag kártyát.

2012. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 rajcziz ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hajlandó elmenni a személyidért, akkor ne háborodj fel azon, hogy nem kapsz sört. Mint az első válaszoló is írta: nagykorú vagy, de nem felnőtt. Másra is gondolj magadon kívül!

Ha pedig azt hiszed, hogy helyesen cselekedtél, amiért az eladó a törvény szerint járt el, akkor valahol a te fejedben egy nagyon nagy probléma lehet.

2012. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom hogy felvetődött benned hogy jól tetted-e?

Nekem rohadt nagy lelkiismeret-furdalásom lenne a helyedben.


Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy nem te vagy az idióta, hanem a főnök. Nem kellett volna kirúgni az eladókat, mert ha elcsípik a boltot hogy kiskorúakat is kiszolgál alkohollal, akkor minimum mélyen a zsebébe kell nyúlnia. Ha úgy vesszük, a két eladó az ő seggét védte, erre kirúgja őket.

Hát kívánom, hogy olyan eladókat alkalmazzon, akik neked ugyan megfelelnek, de egy hatósági ellenőrzésen qrva nagy pofára esés lesz belőle.

2012. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem követett el büntényt a bolt, mert elmultam 18.


Ez egy új szabály miatt van az ellenörzés, ezelött tán ennyrie nem volt büntény kiskorúnak alkoholt adni.


Most jött életbe valahogy nyár elején.

2012. júl. 10. 18:06
 7/12 bibus26 ***** válasza:
Nagyon el vagy tévedve!Ez már régi törvény!
2012. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen tudom, de most változott valami ezzel kapcsolatosan, és most szigoritották még jobban. Tán régen csak egy kis bünti járt miatta, ma már nagyon komolyan veszik, és ezért jöttek a táblák (amik eddig nem votlak).


Eladó is azt mondta, ez egy idén bejött szabály.

2012. júl. 10. 18:09
 9/12 A kérdező kommentje:
de mért legyen büntudatom, mikor annyira pofátlan eladók, hogy kint cigiznek a lépcsőn, és ott pihennek, mert bent nincs szék. És lusták pénztárba is jönni válaszolva: "mindjárt..."
2012. júl. 10. 18:10
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Igazad volt!Egy kisebb bolt azzal tudja odavonzani a vevőket hogy személyesebb a kapcsolat,pl tudják a törzsvevőkről ki hány éves ,mit vesz és tudják hogy nem egy köcsög ellenőr,nem vele kezdenek patentkodni meg igazoltatni.Ezért jó egy normális eladó ,nem egy olyan aki elmarja a régi jó vevőket.A tulaj ezért jól döntött.
2012. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!