Ilyenkor mi az etikett?

Figyelt kérdés

Párommal egy ismerős párt elhívtunk vacsorázni, viszont a meghívásunk után bejelentkeztek hozzájuk a rokonaik(egy házaspár)aznap estére. Mivel nem szerettük volna kellemetlen szituba hozni őket, ezért mondtuk, hogy hvják el őket is, így hatan megyünk a vendéglőbe. Annak rendje és módja szerint megérkeztünk, rendeltünk, ettünk, majd a fizetésnél kicsit kellemetlenül jött le, hogy nem vállaltuk a vendégeink rokonai fogyasztásának kifizetését, mi "csak" a saját és a másik pár számláját rendeztük.

Van ezzel valami gond?


2014. jan. 19. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Van bizony, mert ti hivtátok meg a másik párt is. Ez nagyon ciki rátok nézve.
2014. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Tök ismeretlen emberek kajáját én sem fizettem volna.
2014. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek van igaza. Ti hívtátok meg a másik párt is, ezért nektek kellett volna fizetni. Nem valószínű, hogy a meghívás nélkül is elmentek volna egy étterembe. Ezzel ti nem kívánt kiadásra kényszerítettétek őket.
2014. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Illett volna az ő vacsorájukat is rendezni.
2014. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Vagy, ha már semmiképpen nem akartatok nekik fizetni, akkor ezt a meghívással együtt kellett volna mondani.


Basszus: én sem szeretném, ha a saját pénzemen hívnának meg ebédelni, de ráadásul ez csak az ebéd után derülne ki!


Mentő javaslat: fizessétek ki nekik utólag a felét, sűrű bocsánatkérések közepette.

2014. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy. De beszéld meg az ismerőseitekkel, hogy hülyén jött e ki. Az ilyen dolgokat ki kell mondani abból látják ők is, hogy jó a viszony, hogy az ilyesmi sem tabu.
2014. jan. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha ők úgy értelmezték, hogy azért hívjátok meg őket, mert az ő vacsorájukat is fizetitek, akkor kellemetlen helyzet valóban.

Ezt a meghíváskor jó lett volna tisztázni.

Viszont az ismerősöket és az ő ismerőseiket sem értem, mert én tuti nem várnám el idegenektől, hogy fizessenek nekem bármit is.

Szóval előre tisztázni.

Vagy legközelebb rokonozzanak és ti majd máskor elmentek vacsorázni.

2014. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az ismerősnek mondtuk, hogy hívja el őket, ne menjenek el külön valahova vacsorázni, mivel ők is enni akartak valamit.
2014. jan. 20. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez tkp. nem is etikett, hanem intelligencia kérdése...
2014. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt akkor kellett volna átgondolni (hogy 6 ember ebédje mennyibe is kerül), amikor meghívtátok őket és lehetőleg tisztázni előre. Azért nem dől össze a világ. Én mondjuk eleve inkább átraktam volna az időpontot és akkor nincs ütközés.
2014. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!