Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gergely névnapot hivatalosan...

Gergely névnapot hivatalosan mikor tartják?

Figyelt kérdés
Tegnap egy barátom megsértődött,mert nem köszöntöttem fel,de tegnap Gergő nap volt Ő pedig Gergely.Megnéztem a naptárt és kismillió Gergely napot találtam.Akkor most melyik is a hivatalos?
2009. nov. 18. 05:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tegnapi - jobb, ha felirod, hogy a barátod akkor tartja.
2009. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Március 12 és május 9.
2009. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Gergő és a Gergely két különálló név. Az én párom Gergely, ő pl. március 12.-én tartja.
2009. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Naptár szerint tegnap Gergő nap volt, nem Gergely, ebben igazad van.

2. Szerintem mindenki akkor ünnepli, amikor akarja, de ha nem tudhatod, akkor nem értem miért kell megsértődni, engem is mindig rosszkor köszöntenek, néha még a saját anyukám is :D


3.egyéként hivatalosan:

Naptári napok:

Március 12.

Május 9.


Naptárban nem szereplõ névnapok:

Január 2.

Február 13.

Szeptember 3.

November 17.

2009. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok...


Egyébként az én párom meg Gergő (nem Gergely) és az ő nevükben kikérem magamnak, mert nekik viszont _csak_ ez az egy nap van naptár szerint, ne tessék tőlük ellopni ezt üzenem Gergely haverodnak :):D)!

2009. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azóta kisértődött és megtudtam,hogy mind a 3 napon tartja vagyis lerészegedik olyankor. :(

2009. nov. 18. 23:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor örülj neki, hogy nem János... János nap legalább 25 van egy évben :D
2009. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A László válasza:

A névnapját akkor ünnepli a keresztény ember, amikor a névadójának, VÉDŐSZENTJÉNEK ünnepe van.

Pl: a Lászlók Szent László születésnapján, jún, 27.-én

az Istvánok Szent István ünnepén aug. 20.

a Flóriánok Szent Flórián menybe fogadásának napján május 7.én

az Erzsébetek Szent Erzsébet temetésének (amikor a mennybe fogadták) napján. STB.


Ferenceknél a szerint hogy Assisi vagy Szalézi Szent Ferenc a választott védőszent.


Gergelynél (a Gregorián éneklés névadójánál) összetettebb az ügy.


(Nagy I.) Szent Gergely ünnepnapja márc. 12. Ez az égbefogadásának napja. Hagyományaink, tavaszi népszokásaink, ünnepeink e naphoz kötődnek.


Márc 12. a NAGYBÖJT idejére esik. Így nagy buliról szó se lehet.

A katolikus egyház zsinati megegyezés alapján szeptember 3.-n, szenté avatásának napján ünnepli Szent Gergelyt.

Mások május 9.-én.


Egy másik magyar szokás: A születésnapja után következő első naptári névnapot tartja, ünnepli a név viselője.


Én - magyarosan - márc. 12-t javaslom.

( vagy kérdezd meg a név viselőjét! )

2013. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Több Gergely névnap is létezik, sajnos nincs olyan, hogy hivatalos. A névnapok általában vallási gyökerűek. A Gergely névnaphoz kapcsolódóan érdemes elolvasni a következőt:

[link]

2014. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!