Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vezetékes telefon céltáblája...

A vezetékes telefon céltáblája a hiénáknak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben óránként kapjuk a telefonos spam-eket a vezetékes telefononunkra. Lassan már fel se merjük venni! Hol visegrádi üdülés, hol beteg gyerek, hol szabadidős program, hol 18-65 évig... Kezdünk megkergülni!!!
2009. nov. 12. 20:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

A robothívónak teljesen mindegy, hogy titkos a számod vagy sem, hiszen a számokon automatikusan megy végig, tehát nem célzottan keres. Fog egy lehetséges számot, hívja, ha nem elérhető, tárcsáz egy újat. Ha van vonal, akkor azt átirányítja a marketingeshez. Ennyi.

Pl 380-00-00. Nem sikerült, jön a 380-00-01 és így tovább. Megadnak neki egy számtartományt, amit végighív.

2009. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált az új telefonszám titkosítással, azóta még egy ilyen hívásunk sem volt.
2009. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Egyébként mi számít titkosításnak? Ugyanis a szerződésben(T-Home) azt olvastuk, hogy hacsak nem rendelkezünk máshogy(kaptunk egy papírt erről), a számunk sehol nem fog megjelenni. Azaz vissza kellett volna küldenünk egy kérelmet, hogy a számunk kerüljön bele a telefonkönyvbe. Az általatok említett titkosítás hogyan zajlik?
2009. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utólag is lehet kérni, hogy a telefonkönyvben ne jelenjen meg (a következőben, értelemszerűen), és/vagy a tudakozó se adja ki. Gondolom, ezt manapság egy telefonálással is el lehet intézni.
2009. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én kértem, hogy telefonkönyvben ne legyen benne a számom. Nem is zaklatnak. Mindenhol, ahol muszáj, a mobilt adom meg, azt pedig nem veszem fel, ha nincs szám kiírva!
2009. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ezeken én is ki vagyok akadva. Múltkor felhívott egy nő, vmit ajánlott. Mondtam neki, h köszönöm, de nem szeretnék élni ezzel a fantasztikus lehetőséggel, erre rám*aszta a telefont. Azóta én sem beszélek velük (csak net miatt van vezetékesünk), csak felveszem és azzal a lebdülettel le is teszem. Volt, h éjfélkor hívtak a babtisták!
2010. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!