Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet-e élni mobil telefon...

Lehet-e élni mobil telefon nélkül illetve kötelezhetnek-e rá, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Leírom bővebben:

Sokszor elegem van a mobil telefonból. Sokszor nem szeretném, hogy legyen. Ugyanez van a tv-vel is. Csak a szenny jön belőle. Van néhány jó csatorna pl. National geographic, de a többi nem ér semmit. Egyre kevesebbet nézem, azt hiszem, hamarosan eljön az a pillanat,amikor be se kapcsolom és lemondom az egészet.

Tájékozódni lehet internetről is. Ezzel meg az a baj, hogy az ember egyszer csak azt veszi észre, hogy 5-6 órája ül a gép előtt és lassan függő lesz. Hogy ezt elkerüljük, korlátokat kell szabni magunknak.

Sokszor úgy érzem, hogy a mobil, a tv és az internet rabszolgájává válok. Azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül.

Sokszor eszembe jut, hogy a telefon előtt is volt élet. Sőt, van ahol még ma sincs telefon.

Bárhová megyek, név és cím után a következő kérdés: telefonszám, ahol mindig elérnek?

(akkor minek kell a címem? írjanak levelet. semmi nem lehet olyan fontos,vagy ha mégis,akkor küldjék el időben a levelet vagy táviratozzanak. A főnököknek meg munkaidőben jusson eszébe, ha pl. szombat reggel is be kell menni, ne pedig aznap korán reggel szóljon)Mi van akkor, ha én azt mondom: nincs telefonom.

Akkor hülyének lennék nézve, mert az ma már mindenkinek van. Én viszont azt hiszem, szabadabbnak érezném magam telefon, net, tv nélkül. Mégsem érhetem el ezt a szabadságot, mert a mai világ megköveteli, hogy ezekkel együtt éljünk. Vagy mégsem?


2010. jan. 15. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Senki nem kötelez rá. Én simán tudnék mobil nélkül élni, nem érdekelne hogy nem tudnak elérni (igazából ez csak jó). Ha meg valaki sérelmezi hogy nincs telefonod, mondd hogy ellopták a cigányok...ennyi.
2010. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem megbántásilag írom , de ez nem egy chat oldal,hanem a Gyakori Kérdések.
2010. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát igen, ,,kicsit" kifakadtam, de érdekel, hogy más mit gondol erről.
2010. jan. 15. 15:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem a mobilom munkaidőben van bekapcsolva, 8-16-ig

slussz

nyugodtan tudhatja bárki a munkahelyen :)

2010. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem évek óta nincs tévém, vendégaségben nézem néha, lehet így élni. :-)

Mobilom nagyon sokára lett, amikor már mindenkinek volt szinte, és engem elég furcsán néztek, amikor ez kiderült. Szerintem azon múlik a dolgo, hogy az ember milyen munkát végez, miyen életet él. Bizonyos élethelyzetekben nyugodtan el lehet hagyni, máshol meg elengedhetetlen. Az hogy a gorillák kipusztulnak a tantalit bányászás miatt meg nem szempont.

2010. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet élni nélküle.

A kábeltvt én már régen lemondtam, Három adó jön úgy, hogy mindenkinek minimum 3 feje van. A műsor este 9-ig. vagy még tovább is nézhetetlen, később néha adnak normális filmet 50 reklámmal megtűzdelve. Mire vége lenne, végelgyengülésben kimúlok.

A mobilt sokszor lenémítom (kicsi babám van), a vonalason rögzítő. Akkor reagálok ezekre, amikor időm engedi és nem zavar. De azért biztonsági szempontból jó, ha van, mert a gyerek miatt hirtelen kellhet segítség.

Az internettel néha én is úgy járok, hogy ittfelejtődöm. Ma is pl. mintákat kerestem patchwork-höz. Több száz képet átnéztem, levelekre válaszoltam, elolvastam itt pár kérdést és közben besötétedett.

Az egyetemen volt egy tanárom (analízis) akinek tüntetőleg nem volt semmi ilyen "kötelező" úri huncutsága. Még bankszámlája, bankkártyája, mobilja se. Élte világát :) Élő példa rá, hogy lehet így élni! :)

2010. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van, szerintem is nonszensz hogy még a budin is utolérik az embert. nálam abszolut öncélú a dolog, szinte sosem vagyok bekapcsolva, vagy ha be is vagyok, se figyelek rá oda, ezért sosem érnek el. arra jó, ha valakit fel akarok hívni, felhivhassam, ha van valami bajom. van olyan ismerősöm akinek egyáltalán nincs mobilja, csak internete de azt se nézi mindig. sőt tvt se néz.
2010. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged zavar ez a kötöttség nyugodtan mondd le, kapcsold ki stb vagy legyen egy olyan telefonod bekapcsolva, amit szűk kör vagy válogatott emberek tudnak. Egyébként totál értem amit mondasz, én mindig azt mondom, hogy a telefon, net stb mennyire meggyengítette az emberi kapcsolatok. Régen ha megbeszéltél egy találkozót akár 2 hétre előre, akkor azt az utolsó 2 percben nem mondták le! Persze nem akarok általánosítani stb. Mostanában került elő egy családi kép, nagyapa szakiskolás tablóképe, az iskola neve, évszám, nevek stb mellett velük egyenrangúan a felirat: "Találkozunk 10 év múlva pünkösd hétfőn!" Azt hiszem nem kell magyarázni.:) Mellesleg nekünk sincs tvnk, amíg anyáméknál éltem se néztem, több mint 15 éve remekül elvagyok nélküle, nem érzem, hogy lemaradnék bármiről is. Ma már fillérekért lehet minőségi, reklámmentes dvdket kapni. Szóval hajra, jó úton jársz, merj kilógni a tömegből! :)
2010. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Az elős durva volt xD MOND AZT ELLOPTÁK A CIGÁNYOK XDDD hát télleg a lopás=cigány :) de jó hogy mindig van kikre fogni xD:)
2010. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Legyen hazi telefonod (veszhelyzetre) amit csak a szuk csaldod tud...

Internetezni konyvtartban is lehet es tuti, hogy nem ragadsz ott ha 5kor bezar a konyvtar...

Tv nem kell, nekem sincs...

Viszont legyen: sok konyv (akar konyvtarbol is) es tarsasjatek :D

2010. jan. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!