Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet-e élni mobil telefon...

Lehet-e élni mobil telefon nélkül illetve kötelezhetnek-e rá, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Leírom bővebben:

Sokszor elegem van a mobil telefonból. Sokszor nem szeretném, hogy legyen. Ugyanez van a tv-vel is. Csak a szenny jön belőle. Van néhány jó csatorna pl. National geographic, de a többi nem ér semmit. Egyre kevesebbet nézem, azt hiszem, hamarosan eljön az a pillanat,amikor be se kapcsolom és lemondom az egészet.

Tájékozódni lehet internetről is. Ezzel meg az a baj, hogy az ember egyszer csak azt veszi észre, hogy 5-6 órája ül a gép előtt és lassan függő lesz. Hogy ezt elkerüljük, korlátokat kell szabni magunknak.

Sokszor úgy érzem, hogy a mobil, a tv és az internet rabszolgájává válok. Azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül.

Sokszor eszembe jut, hogy a telefon előtt is volt élet. Sőt, van ahol még ma sincs telefon.

Bárhová megyek, név és cím után a következő kérdés: telefonszám, ahol mindig elérnek?

(akkor minek kell a címem? írjanak levelet. semmi nem lehet olyan fontos,vagy ha mégis,akkor küldjék el időben a levelet vagy táviratozzanak. A főnököknek meg munkaidőben jusson eszébe, ha pl. szombat reggel is be kell menni, ne pedig aznap korán reggel szóljon)Mi van akkor, ha én azt mondom: nincs telefonom.

Akkor hülyének lennék nézve, mert az ma már mindenkinek van. Én viszont azt hiszem, szabadabbnak érezném magam telefon, net, tv nélkül. Mégsem érhetem el ezt a szabadságot, mert a mai világ megköveteli, hogy ezekkel együtt éljünk. Vagy mégsem?


2010. jan. 15. 15:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

tv-t egy éve nem nézek, azelőtt szinte függő voltam, viszont a leszokáshoz csupán annyi kellett, hogy elköltöztem, és lusta voltam elhozni a készüléket :)

azóta csak notebookom van, a net megy ezerrel.

a telefont néha lehalkítom, úgyfelejtem, aztán látom csóri mutterom hívott vagy 20x.

leginkább mobil-és netfüggő vagyok. szerintem ma már alap, hogy az embernek legyen telefonja, ami jó benne: hogy akármikor kikapcs, vagy néma, és nem kell vele foglalkozni.

élő embert nem ismerek, aki manapság levelet írogatna... max nagyon hivatalos ügyben. de a magánügyeket már egyre kevésbé beszélik meg a népek postai levél útján.

2010. jan. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!