Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amishok festhetik a hajukat?

Amishok festhetik a hajukat?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 00:35
 1/10 anonim válasza:
Nem.
2013. okt. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ilyen természetes dolgokkal sem mint henna? Szeretnk amish lenni olyan békésnek tünnek nyugodtanak boldognak
2013. okt. 18. 01:03
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Én néztem egy időben a TLC-n az amishokról szóló sorozatot, amikor a fiatalok elmenekültek otthonról NYC-be. Rengeteget meséltek, hogy otthon mik történtek. A legdurvább az volt, hogy az egyik csajnak kihúzatták az összes fogát már tini korában és olyan protkót kellett hordania, amitől mindig sebes volt a szája, mondván így nem lesz baj a fogaival. Az elkövető persze nem fogorvos volt, hanem sarlatán, diploma és minden egyéb végzettség nélkül, aki nem steril eszközökkel dolgozott. Szerintem úgy is lehet nyugodt életet élni, hogy nem vagy amish. Nekem pl. baromi nyugodt, békés életem van, pedig festem a hajam, épek a fogaim, stb. Nem hiszem, hogy egy valláson, vagy egy majdhogynem szektának mondható csoporthoz való tartozáson múlik a nyugalom és a békesség. Én megértettem azokat a fiatalokat, hogy elmenekültek. A szüleik ezek után nem fogadták vissza őket, még a házba sem engedték egyiküket sem, miután meglátogatták őket. Én nem bánnám a helyükben. Civilizált környezetben is lehet szép, nyugodt életet élni.
2013. okt. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ln is néztem ezt a sorozatot, és pont ezt a részt is láttam, amit az előző ír.

Nehogy azt hidd, olyan jó nekik!


Inkább költözz ki egy kis faluba, ha nyugodt életet akarsz.

2013. okt. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Ülsz itt az internet elott, nézel egy sorozatot a tévében es amish akarsz lenni. Nem a haj festés lenne a legnagyobb problémád, hanem az elektromos áram hiánya.....
2013. okt. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ök dolgoznak reggeltöl estig.Nics bulizás,nincs étterem se mozi se színház...Ès még sorolhatnám.....

Tényleg nem a hajfestés a legnagyobb problémájuk.

Szerintem nem bírnád közöttük még egy hétig sem.

2013. okt. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Bigottak.
2013. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy finoman, hogy nagyon-nagyon konzervatívok és vallásilag fundamentálisak is. Biztos nem minden család vagy közösség, de azért van sok ilyen.


Amúgy valószínűleg azért nem festhetik a hajukat, mert az világi hívság, magamutogatás, stb., lányhoz méltatlan viselkedés lenne. Szerintem akkor is megszólnának, ha csak hajadonfőtt mászkálnál az utcán, minden festék nékül. :)

2013. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

"olyan békésnek tünnek nyugodtanak boldognak"


A csend nem feltétlenül jelent békét. A rab is csendben van, nyugodtan ül a cellában, mégsem biztos, hogy boldog.

(Túlzás, tudom, de így talán érted, hogy látszat néha csal.)

2013. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ők a közösség miatt boldogok. Úgy segítik egymást, mint egy nagy család (nagyjából tényleg egy nagy család), például kalákában építkeznek, és az építők ingyen dolgoznak, vagy azért az ételért és italért, amit a ház leendő gazdája hoz. Tudják, hogy ha ők szorulnak hasonló segítségre, akkor ők is ingyen kapják.

Tutira nem festhetik a hajukat. Még a ruhagombok is világi hívságnak számítanak náluk, amit igaz keresztény nem viselhet.

2013. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!