Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tegyek, ha az iskolán...

Mit tegyek, ha az iskolán belül az osztályban egy szavam sincs?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: (kicsit hosszú lesz).


Nemsokára szalagavató lesz és mindenki táncolni fog benne. Lesz UV tánc, keringő. Azon kívűl még akarnak. Lehet Hip-Hop, és cig... tánc!(gondolom ez a szó érthető, csak nem írtam ki teljesen).

Én nem szeretem egyiket sem, pláne meg az utóbbit. Felvetettek nekem azok, akikkel jóba vagyok, hogy szeretnék-e valamilyet táncolni ezen kívül. Mondtam, hogy rockot. Erre az osztály elkezdett kinevetni és mondták, hogy én nem lehetek benne semmibe, mert ők nem tekintenek engem az osztály részének és nekem csitt van! Ez most 11-ik év végétől megy velem! Nem tudom mi az oka.

Ráadásul kijelentették, ha én felszólalok és ezzel felhergelem őket, akkor nekem jönnek! AZT kiemelném, hogy ez egy EGYHÁZI iskola akarna lenni! És megengedik benne, hogy a diák tapossa a másikat. Sokkal rosszabb már, mint bármely más iskola.

Tehát ki vagyok közösítve és nekem szavam nincsen. Bent volt az osztályfőnök és egy szót sem szólt erre. Sírva mentem ki a teremből. A másik dolog, hogy engem kezelnek súlyos pszichiátriai megbetegedéssel és miattuk rosszabbodott az állapotom, ami már javult 4 év alatt.

Az édesanyám teljesen ki van akadva. Én meg félek menni még iskolába is. Úgy volt, hogy átmegyek másik iskolába és ott érettségizem, de két tanár miatt nem megyek, akik nagyon jól tanítanak és nagyon szeretem őket.

A másik dolog:

Van egy tanárom. Német tanár. Tavaly és tavaly előtt kifogta a viszonylag gyengéket németből és megbuktatta. Most nekem tovább tanulásba, ha nem sikerül az angol, akkor ..... nem részletezem. Én németből nem vagyok valami jó az igés alakokból, de nekem ez nem is kell. Elég a hármas belőle. De a szavakat, kártyás kifejezéseket mindig megtanultam.

Most rámszált év eleje óta. A múlt órán kihívott és egész órán engem kérdezett az igékből és oldatott meg velem feladatokat. Röhögésig alacsonyított le engem mindenki előtt. Teljesen nevetségessé tett. Tiszta ideg voltam. Beszólogat, gúnyolódik, bánt. És ez megy két hete. Sírva jöttem ki a teremből és még utánam kiabált, hogy de egy alulmotivált vagyok! Én ezt nem hiszem! És édesanyám is azt mondta, hogy ezzel a kijelentéssel ne is foglalkozzak.

Ráadásul feladott nekem egy csomó házit, fel is írta, de rajtam kívül senkinek sem. Azt mondta a barátném és másik is, hogy meg ne merjem csinálni , mert ha nem adja fel mindenkinek, akkor egy embernek se adja fel!

Van egy osztálytársam. Egy .... nő. Szerintem az is áll a háttérben. Mióta elkezdett hozzá szakkörre járni, azóta kezdte el ezt a viselkedést velem, amúgy meg nagyon normális volt.

A múltkor voltam magyaron, és gúnyos képpel vigyorgott a képembe, mikor jött le szakkörről.

Biztos, hogy ő is telebeszélte valamivel a fejét a tanárnak, ahogyan tavaly megcsinálták velem a cirkuszt.

Nekem az egyházi ref. iskolákból elegem van (tisztelet a kivételnek)!!!

Ráadásul tavaly 3,9-re hármast adott nekem. Ez hogy van! -,-

Azt ajánlották nekem, hogy ne menjek be az osztályterembe már a betegségem miatt sem, mert csak rosszabb lesz! Üljek le szünetben az aulában, vagy menjek ki , de ne legyek bent csak órán! Én nem tudok mit tenni!

Az biztos, hogy az iskolának már ez évben két fegyelmi tárgyalása is volt.

Már nem tudok a körülöttem lévők mellett kikhez fordulni, úgyhogy ide teszem fel ezt a kérdést és kérlek, hogy segítsetek nekem!



2013. okt. 3. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem az a téma, amiben egy ilyen fórumon igazán segíteni lehet. Rockot egy református (puritán9 iskolában nem csodálom, ha nem díjaznak, meg aztán kicsit kiment a divatból.

De úgy látom, azért van, akivel jóban vagy, ha van barátnőd. A konkrét problémákban csak több részlettel lehetne valamit kezdeni, de nem itt. Van egy olyan jelenség, hogy ahol az ember többször megégette magát, ott már a langyostól is fél. Ez normális emberi reakció, nálad több műfajban is előjön. Védekezni ellene részben körültekintéssel, részben óvatossággal, részben annak az előre meggondolásával lehet, hogy nem minden bántás bántás, csak annak látszik. Ezért mindet szemügyre kell venni, és csak utána reagálni - ha lehet.

Az is normális, hogy ilyen korú diákok kegyetlenek, mert a fölénynek ekkor kezdik megérezni az ízét. Nem annyira megvetés, harag az oka, mint a kipróbálás. Ez természetesen tanárra nem igaz, ott nincs mentség. Hacsak valamit félre nem értettél. Azért a szüleiddel nem ártana végigbeszélni, főleg apáddal. Hogy volt ez az ő fiatal korában. És végső esetben menj szakértőhöz.

2013. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A rockot engedik. Tavaly is volt, tehát ezzel nincs baj!
2013. okt. 3. 18:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Ők tényleg bántanak engem és ezt már nem egy ember jegyezte meg nekem. Az osztályban, akik ismernek engem, abból ketten ezt már megjegyezték.
2013. okt. 3. 18:04
 4/4 kismutyesz_ válasza:
Írj privátot, és megpróbálok segíteni.
2013. okt. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!