Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindig fintorognia...

Miért kell mindig fintorognia az eladóknak, ha fizet valaki? (címletek)

Figyelt kérdés

Engem már több atrocitás is ért e téren, és komolyan nem értem.

Ha aprópénzzel akarok fizetni (na nem egy zsákkal megyek be, hanem mondjuk 1500 FT-ot akarok 100-asokban), már húzzák a szájukat, mert meg kell számolni, meg ennyi hely (szerintük...) nincs a pénztárgépben.

Ha ilyen tételt, vagy kevesebbet 5ezressel akarok kifizetni, akkor is megy a sértődés, mert alig lehet belőle visszaadni, vagy látványosan előadják, hogy szinte nem tud visszaadni, amikor a hülye is látja, hogy simán vissza tudna, mert tele van ezresekkel a pénztárgép.


Akkor még megérteném a fintort, ha mondjuk 1500 FT-ot 20ezressel akarnék kifizetni, de a többinél miért nem mindegy, hogy mivel fizet az ember?

Múltkor a gyógyszertárban (ahol mindig rinyálnak, hogy alig tudnak visszaadni), amikor egy 400 forintos dolgot 20 forintosokba akartam kifizetni, közölte a nő, hogy számoljam meg, hogy tényleg annyi-e. Megszámoltam, erre közli, hogy ő ennyi aprót nem hajlandó elfogadni, váltsam be.


Miért kell ezt? Ez most olyan volt, mintha 10ezer FT-t akarnék kifizetni 100 forintosokban......miért esik nehezükre elfogadni, pláne úgy, hogy a kisebb boltok mindig hisztiznek, hogy nem, vagy csak alig tudnak visszaadni, és minden apró jól jön?



2013. szept. 29. 09:51
1 2
 11/13 Építész válasza:
0%

5 literes befőttesüvegben gyűjtöttük az aprópénzt. 1-2-5-10-20-50-100 forintosokat.

Összejött egy mosógépre és egy fagyasztószekrényre való, 90-valamennyi ezer Ft.

Elballagtam az üveggel az Euronecs-be. Mondtam mit kérek, mondták mennyi lesz. Az üvegből kiszámoltam a pénzt (20 perc) ők szintén megszámolták (20 perc) én mentem haza, ők meg árulták tovább a portékájukat. Se előtte, se utána nem volt semmi problem, beszólás, fintorgás, ilyesmi.


Egyébként a forintot Magyarország területén törvényes fizetőeszköz, és ha az autókereskedésbe egy IFA-plató öt forintost borítassz be a Ferraridért, azt el kell fogadni és pont.

2013. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem, tényleg nem kötelesek bármilyen címletből bármennyit elfogadni, de nem igazán szoktak szórakozni apró miatt, inkább örülnek neki.
2013. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hol van leírva, hogy hány darabig köteles elfogadni érmét?

Tessék a konkrét jogszabályt belinkelni, addig egetrengető hülyeségnek kell hogy tartsam ezt a beszólást.

Magyarország fizetőeszköze a forint. Köteles elfogadni.

Kérem azt a jogszabályt, ami mást állít.

2013. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!