Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Eladóknak hogyan illene köszönni?

Eladóknak hogyan illene köszönni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, de a koromnál fiatalabbnak tűnök. Én eddig mindig úgy köszöntem eladóknak, hogy "jó napot" még akkor is, ha olyan 25 év körüliek voltak, csak a saját korosztályomnak mondom, hogy szia.


Viszont azt vettem észre, hogy a korombeliek már a 40-es eladóknak is azt mondják, hogy heló...


Hogy kéne köszönnöm? Nem akarok hülyének tűnni a magázódással, de megsérteni se akarom őket egy sziával, meg az nekem olyan személyes. Idegen eladóval miért kéne tegeződni?


2010. máj. 24. 02:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
ehhez is érzék kell kinek monj mit nekem már kialakult fiatalos vagy fiatal nőnek szerintem nyugodtan hellóval is lehet köszönni
2010. máj. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig jó napot-tal köszönök, mert azt vettem észre, hogy sokan picit érzékenyek a pult mögött, és valahogy zavarja őket a szia/helló. Mintha lekezelőnek éreznék, vagy ilyesmi. Te, férfiként még inkább maradj ennél a formánál, kivéve, ha kb. egykorúak vagytok (persze ez is csak úgy huszonéveid legelejéig, utána mindenkinek a napszak szerinti köszöntés illik).

30/N

2010. máj. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha nekem valaki jó napot-tal köszön, akkor mindig elgondolkodok. Ilyen öregnek nézek ki? Nemár.


Én mindenkit tegezek kb 50 éves korig :)

Eddig még soha senki nem sértődött meg rajta.

2010. máj. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig magázom az eladókat ez nem a kornak szól. Én csak a barátaimat és közeli ismerőseimet tegezem akivel nem vagyok közeli viszonyba azt mind magázom, csak ha külön megkér hogy tegezzem akkor tegezem.


22F

2010. máj. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jónapottal köszönj. A 03- as örülhet,hogy még nem találkozott olyan 50 évessel,aki kiosztotta a fejét. N eveletlenség idősebbet letegezni!
2010. máj. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

23 vagyok,nő,és ha nem is eladópult,de pult másik oldalán,recepción

és jön a 16-18 éves,és magáz...én meg halok meg,és muszáj szolnom,hogy cseszdmeg,köszönj már normálisan egy hellot vagy sziát,jóhogy nem csókolomot köszönsz (azt csak 50 feletti férfiak szoktak:D)


kb 30nak kinézőig nyugodtan tegezd le,köszönj hello-t,afelett meg jónapot,reggelt,ami épp van

ha férfi,akkor meg 45ig kinézőt is tegezhetsz sztem

2010. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Magázva.

Nem a kora miatt, hanem mert olyan módon érintkeztek, ami nem jogosít fel a tegezésre.

Sokszor az eladók is elég bunkók, 21 vagyok, odamegyek, jó napot, erre köszön, hogy heló, pláne egyszer cső. A minimum lenne, hogy ha már odamegyek, előre köszönök neki, ugyanúgy köszön vissza. Sokszor gondolkoztam már ezen, kötelezővé kellene tenni valami illemtanfolyamot ahhoz, hogy valaki eladó legyen (vagy recepciós, vagy ügyfélszolgálatos...).

Anyukám már többször akadt ki azon, hogy bemegy egy boltba, mondjuk ruhát venni, és a benn álló 20 éves eladó lazán letegezi. Ilyenkor tipikusan közli, hogy nem tudja, honnan ismerik egymást és elmegy vásárlás nélkül. Miért nem lehet egy eladónak normálisan köszönni az embereknek? :(

2010. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :D


Sokkal okosabb ugyan nem lettem, mert volt ilyen és olyan válasz is. Úgyhogy én maradok sztem a magázásnál.

2010. máj. 24. 10:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Napszak szerint. És akinek neveltetése is van, nem 'Jó napot!'-tal, hanem 'Jó napot kívánok!'-kal köszön. Ha este, akkor 'Jó estét kívánok!', és érdemes magázódni. Ahol tegezni akar a személyzet, ott ki kell őket oktatni.
2010. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem ha normális az eladó és nincsenek sokan az üzletben, szóval észreveszi, hogy belépsz, akkor ő köszön előbb neked... az ő köszönéséből le lehet szűrni, hogy te hogy köszönj.
2010. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!