Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindig fintorognia...

Miért kell mindig fintorognia az eladóknak, ha fizet valaki? (címletek)

Figyelt kérdés

Engem már több atrocitás is ért e téren, és komolyan nem értem.

Ha aprópénzzel akarok fizetni (na nem egy zsákkal megyek be, hanem mondjuk 1500 FT-ot akarok 100-asokban), már húzzák a szájukat, mert meg kell számolni, meg ennyi hely (szerintük...) nincs a pénztárgépben.

Ha ilyen tételt, vagy kevesebbet 5ezressel akarok kifizetni, akkor is megy a sértődés, mert alig lehet belőle visszaadni, vagy látványosan előadják, hogy szinte nem tud visszaadni, amikor a hülye is látja, hogy simán vissza tudna, mert tele van ezresekkel a pénztárgép.


Akkor még megérteném a fintort, ha mondjuk 1500 FT-ot 20ezressel akarnék kifizetni, de a többinél miért nem mindegy, hogy mivel fizet az ember?

Múltkor a gyógyszertárban (ahol mindig rinyálnak, hogy alig tudnak visszaadni), amikor egy 400 forintos dolgot 20 forintosokba akartam kifizetni, közölte a nő, hogy számoljam meg, hogy tényleg annyi-e. Megszámoltam, erre közli, hogy ő ennyi aprót nem hajlandó elfogadni, váltsam be.


Miért kell ezt? Ez most olyan volt, mintha 10ezer FT-t akarnék kifizetni 100 forintosokban......miért esik nehezükre elfogadni, pláne úgy, hogy a kisebb boltok mindig hisztiznek, hogy nem, vagy csak alig tudnak visszaadni, és minden apró jól jön?



2013. szept. 29. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
_Hívd ki a főnökét vagy hagyd ott a p..csába áruval együtt.
2013. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a 400 forintos dolognál a 20 forintosok mellett 3-4 darab 50-es is volt. szóval nem egy talicska húszas volt.
2013. szept. 29. 09:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem eddig mindig örültek mindenhol, amikor aprót vittem fizetni (jó, nyilván nem mobiltelefont kell venni 20 forintosokkal :D). 400 forint ötvenesekben meg 20-asokban pont jó, nem tudom ki nem bír megszámolni 20 darab 20 forintos érmét. Egyébként valószínűleg odaszóltam volna valami roppant kedves dolgot, és ha esetleg lett volna másik pénztár, akkor átmegyek oda. Ha ott is ez megy, akkor ott hagyom nekik a g.ecibe a szarjukat, aztán megyek máshová.
2013. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi még sosem fordult elő velem, de meglenne rá a válaszom. Ezt a főnökétől szeretném hallani. Ha nem jön a főnök vagy ugyanezt mondja, panaszkönyv. Nem szokásom meghátrálni:D
2013. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Nekem még sosem volt ilyen... Nem lehet, egészen véletlenül, hogy tapló, bunkó módon állsz hozzájuk? Én mindig mosolyogva, kedvesen állok hozzá, és érdekes módon nekem mindig köszönnek, megköszönik ha igyekszem segíteni az egyszerűbb visszaadást... És teljesen meg szokták érteni, hogyha nincs nálam kisebb. Pedig napi szinten vásárolok...
2013. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Arimateia válasza:
100%

Ha ez vígasztal, ugyanezt eljátsszák akkor is, ha SZÉP kártyával, Erzsébet utalvánnyal, bankkártyával, kuponokkal, Supershop kártyával stb. akarsz fizetni. Mert macerás.

Naná hogy macerás, nekem is az, de ha egyszer így jutok hozzá a pénzem egy részéhez, akkor így fogok vele fizetni. Pont.

Egyébként vérbeli kereskedő tisztában van azzal, hogy minden vevőt meg kell becsülni, aki odaviszi a pénzét valamilyen formában. Mert belőlük él meg.

2013. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem állok hozzájuk bunkó módon, sőt. De ilyenre mit lehet visszaszólni?

Ismerősöm egy ezrest akart kifizetni 100-50-20 forintosokkal. Közölte vele az eladó (másik gyógyszertár), hogy ő ezt nem hajlandó megszámolni, számolja meg, és különben sem fogadHATja el, mert nem fog kínlódni ilyennel. Ismerősöm visszaszólt, hogy nem mind1, hogy milyne pénz? Erre rávágták, hogy nem , mert ők szenvednek vele, nem a vevő.....

2013. szept. 29. 11:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt tegyük hozzá, hogy a boltokban a maximum 50 darab érmét kötelesek elfogadni, ha ezt túlléped, nem kötelezhetőek rá a pénztárosok.


De körbeérdeklődtem, és más se találkozott nagyon ilyennel - rossz napja persze, lehet nekik is, elvégre ők is éppen ugyanolyan emberek, nem biorobotok. Ezért fontos a kedves hozzáállás, pláne, ha kéred rá, hogy segítene-e, elfogadná-e - tapasztalataim szerint legtöbbször elfogadják, és még meg is köszönik.

2013. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
40%
Nézőpont kérdése,ha te lennél a pénztáros és neked hoznának oda ilyen aprópénzeket garantálom hogy neked sem tetszene.
2013. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Olyan nincs hogy nem fogadHATja el.

Magyarorszagon torvenyes fizetoeszkozrol van szo. Kotelessege elfogadni, kulonben panaszkonyv es szabalysertesi eljaras.

2013. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!