Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vagyok ennyire peches?...

Miért vagyok ennyire peches? Haragszik rám az Úr? Lent

Figyelt kérdés

május óta a megszokottnál többször érzem úgy, hogy peches vagyok. alig történik velem jó, de ha történik is, nem tart sokáig, mert valami elrontja a kedvem.

szóval úgy történt, hogy május körül egyáltalán nem imádkozok, templomba se járok, szóval nem gyakorlom a hitem. teljesen elfordultam a vallásomtól. (am gör. katolikus vagyok) ezzel büntet Isten, hogy nem voltam elég hű hozzá? bár őszintén szólva nem is nagyon hiszek ebben az egész vallás dologban, persze úgy vagyok vele, hogy Isten teremtette a Földet, meg minden, de ha jó leszek sokkal jobb lesz a mennyek országában, ott nem vár rám semmi feladat, meg minden. de azt mondják, a Földi élet a paradicsom, szóval ennél a Menny is rosszabb szerintem, tehát inkább hagytam az imádkozást... meg igazság szerint előtte se nagyon hittem, hogy velem volt Isten, bár elég önző vagyok, nem nagyon imádkoztam másokért, tényleg csak ha nagyon nagy volt a baj, akkor esténként elmondtam érte/értük egy imát és kész. gondolom ezért nem segített rajtam az Úr, mert nagyobb részt magamért imádkoztam, hogy nekem jobb legyen. de nem nagyon tanítottak meg a jóra, hiába jártam hittanra is, ott se sokat tanított nekünk az atyánk.


2013. szept. 24. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ez a vonal, amin gondolkozol. Tényleg azt próbáld magadban megerősíteni, gondozni, hogy szívből tudjál másnak jót kívánni, a gyarapodását, nagyra növését, akkor is ha te kicsi maradsz és részben pont attól leszel kicsi, hogy ő nagy lesz. Talán ez is a szeretet.
2013. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Istennek ehhez semmi köze, ő szeret és ez nem változik ezt fogd fel

az a te bajod hogy nem vagy kibékülve magaddal, ez a gyökere mindennek, és ebből adódóan képtelen vagy meglátni hogy Isten még mindig ugyanúgy oda van érted

csak te nem vagy oda magadért

2013. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!