Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszonévesek, ti szoktatok...

Huszonévesek, ti szoktatok olvasni?

Figyelt kérdés

Könyvre gondolok, nem sztármagazinra vagy Facebookra. :)


26 éves nő vagyok. Kolléganőim szerint unalmas és divatjamúlt dolog az olvasás.

Este 1-2 órát olvasok minden nap, egyrészt ezzel tartom magam ébren, míg párom hazaér (állandó délutános), másrészt ellazít, kikapcsol.

Egy-egy jó könyv esetében már izgalommal várom, hogy végezzek a teendőimmel és olvashassak.


Ez tényleg ilyen uncsi és ciki dolog a mai világban?



2013. szept. 24. 14:59
1 2
 1/19 synapse11 ***** válasza:

Én szoktam olvasni. Mostanság, hogy elkezdődött az egyetem sajna ritkábban tudok rá időt szakítani. Legutóbbi olvasmányom, a Da Vinci kód, nagyszerű élmény volt. Szerintem aki ilyenektől megfosztja magát, és cikinek könyveli el, az nem tudja, mit hagy ki :)


Szerintem viszont ez inkább csak a Te közvetlen környezetedben jellemző. Én nekem a legtöbb ismerősöm, barátom nem tartja cikinek, sőt, legtöbbször még meg is kérdezik, mit olvasok :)

2013. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Én szoktam!


Ha utazok akkor mindig van nálam valamilyen könyv, ha nincs akkor veszek. :)


24N

2013. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, az én környezetemben ciki. Úgy kommentálják, hogy milyen sznob vagyok, hogy könyvet veszek, és hogy megengedhetem magamnak, hogy időt szánjak az olvasásra dolgozó nőként. Azt mondják, hogy ez luxus.

Azt persze elfelejtik, hogy én akkor olvasok, amikor ők Éjjel-Nappal Budapestet és Barátok közt-öt néznek. Ugyanennyi idő megy el azzal is. :)

2013. szept. 24. 15:08
 4/19 anonim ***** válasza:

A kolléganőid ostobák.

Ebből azt hiszem egyértelmű, hogy én sem vetek meg egy jó könyvet. Utálok is könyvesboltba járni, mert folyton kifosztanak. :D

2013. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár nem sokat évi 5-6 könyvet olvasok el.


23F

2013. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ciki. Gimiben az osztály fele (főleg a lányok) a pad alatt sorra olvasták a könyveket órán. Szünetekben is sokan olvasgattak kint az udvaron. Én is szoktam olvasni, leginkább a történelmi életrajzok, regények érdekelnek. 27/F
2013. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Könyvet nem, de a facebookot gyakran lesem. Onnan értesülök a legtöbb újdonságról.
2013. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már nem érzem magam olyan idétlenül. :)
2013. szept. 24. 16:37
 9/19 anonim ***** válasza:
22 vagyok és szeretek olvasni. Régen igazi könyvfaló voltam, nyáron 10-15 könyvet is elolvastam.:) Mostanában nincs sajnos annyi időm, de ha tudok, olvasok.
2013. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szintén 22 éves vagyok, lány, és imádok olvasni :) Mindig is imádtam a könyveket nem értem, hogy lehet unalmas. Kiválóan le tud kötni egy izgalmas könyv, írni is szeretek (sajnos kb 2 éve nem művelem, de még szeretnék visszarázódni az írásba). Mindig van nálam egy könyv, akár utazok, akár itthon vagyok.


Sokan élnek azzal a kifogással, hogy drága hobbi. Ez mondjuk abszolút nem igaz, maximum nem könyvesboltokban kell megvenni a legdrágább darabokat. Ott van a könyvtár, antikváriumok, és páromtól is kölcsön szoktam kérni. Mindig van valami könyvem, és alig költök rájuk.

2013. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!