Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gáz az olyan szomszéd aki nem...

Gáz az olyan szomszéd aki nem köszön? 39F

Figyelt kérdés
Mit szóltok ehhez? Van a második szomszéd, ott lakik egy fiatal srác kb 20, alacsony jellegtelen kis szürke egér, 3.5 éve nem köszön. Nagyanja köszön, nevelőapja is, az anyja is. Én ráköszöntem vagy úgy csinált mintha nem halotta volna, vagy elég szúrós szemekkel visszanézett és csnedben elment...? Én nem ártottam neki, nem is ismerem...1 hónapja eladó lett a sarki közértben, ahol vásárolok, hirtelen elkezdett köszönni! Már majdnem haverkodik is meg ilyen gyenge poénokat nyom, és én is, de akkor miért nem köszönt eddig? Mivel vásárló vagyok ott és pénzt viszek oda ezért kényszerből kénytelen mondani hogy helo!! ?? Milyen szmélyiség az ilyen?

2013. szept. 18. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos elment a boltba dolgozni és ott megtanították neki,hogy köszönjön..
2013. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mostmár muszáj neki..:D
2013. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a házban az új lakók közül rengeteg olyan van, aki nem köszön, sőt olyan is, akinek ha köszönünk, akkor sem köszön vissza. Még nekem volt kellemetlen. Sajnos ez valami új módi.
2013. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A köszönésnek szerintem az lenne a célja, hogy kölcsönösen örömet okozzon egy pillanatnyi figyelem, de sokszor pont a fordítottját eredményezi, és ennek oka a kényszerességében keresendő.


Ha nekem nem köszönne vissza, legközelebb én sem köszönnék neki, és nem bosszúból, hanem mert így mindkettőnknek jobb lenne az adott helyzetben.

Ő valószínűleg azt akarja, hogy ne is vegyék észre (mélyponton van, vagy fél az emberektől), én meg nem engedem meg magamnak azt a "luxust", hogy megsértve érezzem magam, csak mert valaki nem köszönt vissza. Úgy csak egyedül maradok a mérgemmel. Ha ráöntöm, csak még távolságtartóbb lesz - esetleg máskor köszönni fog, de félelemből és nem őszintén: arra meg semmi szükségem, hogy "nesze semmi fogd meg jól, és fulladj meg" - egy "jó napot kívánok"-ból ezt ki lehet hallani, elég csak néhány bolti eladóra gondolni. Ha a tag próbál haverkodni, magára erőltet valami humort, akkor lehet, hogy mégsem annyira elveszett, talán éppen az ad neki reményt, hogy van valami keresete. nem tudom.


Valószínűleg nem rád haragudott, mást is otthagyott volna szó nélkül.

2013. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A faluba már jó néhány évvel ezelőtt beköltözött egy család, ami nem köszön. Azóta, hogy köszöngetek nekik, rászoktak arra, hogy visszaköszönjenek nekem, de másoknak továbbra sem köszönnek. Nem minden városi alkalmazkodik könnyen a vidékhez.
2013. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Normális. Nem szeret mindig mindenki köszöntgetni a másiknak, pl. gondolkodik, mélyponton van, stb. Nem kell ezen megsértődni, inkább örülni ha mégis köszön :)
2013. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amint mondtam, A KÖZVETLEN SZOMSZÉDOM kihívóan rám nézett hogy: NA MI VAN HAVER? és nem köszönt CSAK miután felvették a boltba...
2013. szept. 23. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!