Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem divat még mindig...

Miért nem divat még mindig (2013-ban) internetes elérhetőséget megadni a hirdetésekhez?

Figyelt kérdés

Olyan idegesítőnek találom, amikor számtalan online és offline hirdetéshez csak telefonos elérhetőséget adnak meg. A legtöbb online hirdető oldal biztosít felületet, hogy üzenj a hirdetőnek, de ezeket az üzeneteket legtöbbször nem olvassák el. Már pedig ha érdekük lenne a minél gyorsabb üzlet minden csatornát figyelniük kellene...


Másrészt:


- A telefonbeszélgetés egyrészt pénzbe kerül (még mindig percdíjas).

- Megszakító: akár a vécén végzed a dolgod, akár a barátnőddel hancúrozol éppen, vagy éppen egy nyerésre állsz a LoL ranked meccsen, fel kell venned ha fontos hívást vársz (ha hirdető vagy).

- Hacsak nincs jó memóriád vagy nem rögzíted a beszélgetést, mindig kell, hogy legyen nálad toll és notesz, hogy a fontos dolgokat leírhasd. E-mailen vagy Skype chat logban bármikor vissza lehet keresni, hogy mit írtak.

- És utolsó sorban egy szubjektív dolog: eléggé befelé forduló vagyok, nem szeretek ismeretlen emberekkel társalgást kezdeményezni szóban. E-mailben jobban merek, van idő átgondolni, amit írok.


Szóval miért nem lett még divat internetes elérhetőség?


2013. szept. 5. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Először is fel kellene nőnöd, elhagyni a kockulást és el kellene kezdeni élni. :)
2013. szept. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert a munkaadónak sokat mond a jelentkezöröl az, hogy hogyan telefonál, meg igy lehet azonnal kérdésket feltenni, interneten elég hosszadalmas lenne.
2013. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

-Telefonon gyorsabban le lehet rendezni az ügyet, főleg ha sok kérdés van mindkét fél részéről!

-Vannak sokan, akik utálnak levelet (emalit) írni, mert lassan megy nekik az írásbeli fogalmazás.


-Szóval sokan vannak, akik inkább rászánják a pénzt a telefonra, és hamarabb elintézik a dolgokat.

-Én is az emailezős variációt szeretem, mert szeretek spórolni a telefonon. De tapasztalom, hogy ez az út általában lassabb a telefonosnál.


Ízlések és pofonok, na meg pénztárca bőség...

2013. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Elég szánalmas, hogy ide fajul a dolog: már beszélgetni nem is tudnak az emberek, csak képernyő mögött merészelnek megnyilvánulni...


Talán pont ezért adnak meg telefonszámot. Nem tudom, milyen hirdetésre gondolsz, de pl. álláshirdetés esetén, ha kérdés van, én díjaznám, ha felhívnának, és nem írnának. (Személyes kontaktus, kifejezőkészség, stílus...)


Persze nem az önéletrajz elküldésére gondolok.

2013. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy szerintem a legjobb: megbeszélni telefonon, majd e-mailben megerősíteni (mert az írásos nyom is kell azért.)

Én legalábbis így szoktam.

2013. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Adtam fel anno hirdetést angol korrepről, olyan 30 ember hívott telefonon, 1, azaz egy ember írt e-mailt. Az újabb hirdetésben már nem adtam meg e-mail elérhetőséget, az emberek egyszerűen nem szeretik. Én sem.
2013. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igaz, sokféle hirdetés van. Nyilván álláshirdetésnél alap, hogy legyen e-mail cím, mert a motivációs leveleddel és az életrajzoddal veszed fel velük a kapcsolatot.


Én elsősorban egyszerű adás-vételi apróhirdetésekre gondoltam. Mert nem sok értelmét látom annak, hogy valakit azért szakítsak meg, csak hogy azt halljam, hogy "bocsi elkelt". Bár mondjuk tény, hogy SMS-t is lehet írni.

2013. szept. 5. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled kedves kérdező. Jó dolog a telefon, de szükségtelen sok időt és energiát vesz el a telefonálgatás.
2013. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!