Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki volt letegezni az orvost?

Ciki volt letegezni az orvost?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk, majdnem egyidősek. Kapásból sziázott meg letegezett, én visszategeztem. Egyáltalán nem volt furcsa, magázni lett volna az, viszont most utólag belegondolva lehet, hogy nem kellett volna... Az asszisztense viszont egy idős nő, őt pedig magáztam, ezért gondolkoztam el utólag.
2013. szept. 3. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Így, hogy kapásból letegezett egy hasonló korú pácienst, nem volt ciki. Én inkább azon gondolkodnék el, hogy az orvos milyen alapon tegez le egy ismeretlen, hozzá forduló beteget ?

Vagy talán ez a Kádár-korszak idétlen egy-kalap-alá-vesz kártékony korszakának következménye lenne ? Annak, hogy már 70 éve nem oktatnak illemet az iskolákban és már a nagyapát se lehet megkérdezni valamiről, mert nem tudhatja ?

2013. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

"Vagy talán ez a Kádár-korszak idétlen egy-kalap-alá-vesz kártékony korszakának következménye lenne ? Annak, hogy már 70 éve nem oktatnak illemet az iskolákban és már a nagyapát se lehet megkérdezni valamiről, mert nem tudhatja ?"


NE írj már ilyen hülyeségeket olyanról, amiröl fogalmad sincs.


A Kádár-korszaknak volt sok hibája, DE éppenidegent letegezni nem lehetett, sokkal szigorúbban vették, mint manapság.

Másrészt akkoriban az iskolákban IS VOLT illemtan-oktatás, söt a TV-ben is voltak illemtan-sorozatok, az AKKORI emberek sokkal inkább ismerték az illemszabályokat, mint a maiak.


A kérdésre: az orvosnak nem illett volna letegezni a betegét (kivéve, ha gyerek, azaz 14 év alatti), de neked sem illik egy orvost tegezni.

Mivel ö tegezett, ezért valamennyire jogos lenne, ha privát társaságban keült volna erre sor, nem pedig hivatalos helyen.

2013. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Fordított esetben lenne ciki, de így egyáltalán nem! Én egyszer egy műtét után, mikor épp ébredeztem tegeztem le az orvost (kb 5 év korkülönbség volt köztünk), és határozottan helyre igazított, kicsit ki volt akadva! Na ez ciki volt. De alíg voltam magamnál...
2013. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es

>> NE írj már ilyen hülyeségeket olyanról, amiröl fogalmad sincs.

Nem állítottam, hanem kérdeztem, mivel nem tudom, honnan ered ez a rossz szokás. Aki nem tudja, az kérdez. Ezért van kérdőjel a mondat végén...

2013. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár így látatlanban nehéz erről véleményt mondani, de szerintem nem vészes a dolog. Ha nem vetted rajta észre azt, hogy nehezményezte volna, hogy visszategezel, akkor minden rendben van.
2013. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én magázom az orvosokat még akkor is ha fiatalabb nálam. Viszont nekem nagyon nem tetszik, hogy van olyan orvos aki egyszerűen elvárja mindenkitől minden helyzetben, hogy a beteg magázza és tisztelje az orvost. Komolyan amikor valaki épp ébredezik az altatásból és véletlenül tegezi a doktort, az a legfontosabb, hogy kioktassuk szerencsétlent, mit képzelt amikor tegezni mert?

Plusz én elvárnám, hogy a beteg felé is legyen egy tisztelet. Néha olyan dolgokat mondanak borzalmas stílusban, hogy nem is értem hogy lett egy ilyen emberből orvos :(

2013. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, ők is emberek, és tényleg sokszor szerintem sem helyes a felsőbbségérzetük, persze nyilván van mire. Én azért úgy vagyok vele, hogyha már egyszer a segítségnyújtásra esküdött fel, legyen benne egy kis alázat. Tényleg tisztelem a munkájukat, főleg, akik itthon güriznek, nem is akartam letegezni, ezért éreztem magam hülyén.
2013. szept. 6. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!